موج
کدخبر : ۳۲۳۵۵۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323558

امیر حیدری:

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هدف اصلی این رزمایش با یک روحیه تهاجمی، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز دوشنبه در نشست قرارگاه پدافند زیستی اظهار کرد: بعد از فرمان فرماندهی معظم کل قوا برای تشکیل قرارگاه مقابله با کرونا در نیرو‌های مسلح فرمانده کل ارتش من را به عنوان فرمانده میدانی ارتش برای مقابله با این ویروس منصوب کردند که پس از آن ما رزمایش لبیک یا خامنه‌ای را طراحی و اجرا کردیم.

او افزود: البته ارتش جمهوری اسلامی ایران از روز‌های آغازین شیوع ویروس کرونا در کشور در حال خدمت به مردم بود، اما در پی صدور اوامر فرمانده معظم کل قوا، نیرو‌های مسلح قدرتمند کشورمان از جمله ارتش و نیروی زمینی محوری پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه در نیرو‌های مسلح از جمله ارتش قابلیت‌های ویژه و منحصر به فردی در مواقع این چنینی وجود دارد، افزود: ما در تمام یگان‌های نزاجا واحد‌ها و ساختار‌های رفع آلودگی‌ های خاص داریم که امروز در سراسر کشور مشغول کار هستند.

* نیروی زمینی ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در خارج از تهران دارد 

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ما در اقصی نقاط کشور بیمارستان‌های تخصصی و فوق تخصصی گسترده داریم، تاکید کرد: نیروی زمینی ۲۸ بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی در خارج از تهران دارد که هر کدام از این بیمارستان‌ها، بیمارستان‌های سیار وابسته به خودشان نیز دارند و امروز مشغول کار هستند.

او اظهار کرد: فرمانده کل قوا در پیام خود بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تحت یک رزمایش دفاع بیولوژیک که موجب افزایش اقتدار ملی شود تاکید داشتند. با توجه به حکمی که فرماندهی کل ارتش به اینجانب دادند، رزمایش بزرگی در گستره ارتش جمهوری اسلامی ایران با رمز «یا علی ابن ابی طالب» تحت عنوان رزمایش لبیک یا امام خامنه‌ای ۹۸ شروع شد.

امیر حیدری با بیان اینکه هدف اصلی این رزمایش با یک روحیه تهاجمی، پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در کشور است، تصریح کرد: استان‌های هدف ما فعلا گیلان و قم است منتها برنامه این رزمایش در یک گستره ملی و در ۲۱ استان در حال پایش مسافران و خدمت رسانی به مردم عزیزمان است.

او با بیان اینکه تمام استان‌هایی که ارتش در آنها حضور دارد قابلیت اجرای این رزمایش را دارند، گفت: ما در آستانه ورودی مراکز استان‌های هدف، پست‌های غربالگری ایجاد می‌کنیم تا کسانی که قصد ورود به استان را دارند ابتدا غربالگری شوند.

فرمانده نزاجا با بیان اینکه ضدعفونی کردن معابر عمومی و محل‌های تجمع عمومی از دیگر اقدامات ما در این رزمایش است، افزود: توسعه مراکز تشخیصی و امدادی و همچنین ایجاد بیمارستان صحرایی به همراه نقاهتگاه، از دیگر اقدامات نزاجا در رزمایش است.

فرمانده نزاجا گفت: هر استانداری در سراسر کشور نیاز به کمک نیروی زمینی ارتش برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را داشته باشد، ما در خدمت خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها