موج
کدخبر : ۳۲۳۲۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-323217

نقوی حسینی در گفتگو با موج:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: وجود تحریم ها در چنین شرایطی عادلانه نیست و نوعی جنایت جنگی محسوب می شود.

سید نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، درباره ممانعت آمریکا از ارسال دارو به ایران و مصداق جنایت جنگی محسوب شدن این اقدام، اظهار داشت: ویروس کرونا یک خطر جدی برای جامعه بشری است و مرزی هم نمی شناسد.

وی ادامه داد: وظیفه همه جامعه بشری است که برای مبارزه با این ویروس همه با هم تلاش کنند و جمهوری اسلامی ایران همه تلاش خود را برای از بین بردم ویروس کرونا به کار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: وجود تحریم ها در چنین شرایطی عادلانه نیست و نوعی جنایت جنگی محسوب می شود.

عضو فراکسیون ولایی مجلس تصریح کرد: ورود نهادهای بین المللی به این موضوع ضروری است تا این اقدام آمریکا را که نوعی جنایت جنگی است را سامان دهند .

نقوی حسینی افزود: کشورهای اسلامی، سازمان کنفرانس اسلامی و کشورهای منطقه ای باید به این جنایت اعتراض کنند که البته در راس همه آنها دستگاه دیپلماسی و وزارت خارجه باید ورود کرده و با کشورهای و نهادهای بین المللی،  کمیته و شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مذاکره کند.

وی افزود: دستگاه دیپلماسی کشورمان بایدبرای افکار عمومی مشخص کند که در این شرایط کشور و شیوع بیماری آمریکای جنایتکار به دنبال اهداف سیاسی خود است و کشور ما را تحریم دارویی کرده است . 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در پایان خاطرنشان کرد: مردم ایران در دوره‌های مختلف نشان داده‌اند که با عزم راسخ و اراده جمعی و روحیه بالا و توکل به خدا و به میدان آمدن تمام ظرفیت‌ها توانسته‌اند که از گردنه‌ها عبور کنند و قطعا از این گردنه هم عبور خواهیم کرد و به فضل پروردگارمان آینده کشورمان روشن است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها