موج
کدخبر : ۳۲۲۶۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-322604

سامانی:

سخنگوی وزارت کشور گفت: مقرر شد تمام استانداری‌ها به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری به سایر استان‌های کشور، مطابق دستورالعمل مربوطه از تمام ظرفیت‌ها برای کنترل دقیق خروجی‌های استان استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سید سلمان سامانی معاون هماهنگی و سخنگوی وزارت کشور گفت: در دومین نشست حوزه‌های هفتگانه وزارت کشور با موضوع بررسی آخرین وضعیت استانداری‌ها در روند مدیریت بیماری کرونا که عصر روز گذشته (شنبه) با حضور وزیر کشور برگزار شد، مقرر شد تمام استانداری‌ها به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری به سایر استان‌های کشور، مطابق دستورالعمل مربوطه از تمام ظرفیت‌ها برای کنترل دقیق خروجی‌های استان استفاده کنند.

وی افزود: کنترل خروجی‌های استانی با تأمین تجهیزات توسط ستاد ملی مدیریت کرونا، همراهی بسیج و جمعیت هلال احمر و با هماهنگی استانداران در سراسر کشور صورت خواهد پذیرفت.

سخنگوی وزارت کشور خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به برخی نگرانی‌ها و دغدغه‌های غیر ضروری ایجاد شده در یکی دو روز اخیر تاکید شد که همه اقدامات قرارگاه ایجاد شده از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، با هماهنگی کمیته اجتماعی، امنیتی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و بر اساس پروتکل‌های مصوب دنبال شود.

سامانی ادامه داد: در نشست رحمانی فضلی با متولیان ارشد حوزه‌های هفتگانه تخصصی وزارت کشور همچنین مقرر شد با برنامه‌ریزی مناسب ضمن رعایت بیشتر اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغ شده، از تعطیلی متروها، اتوبوسرانی ها و پایانه‌های مسافری درون شهری و برون شهری خودداری شود.

وی با تاکید بر ضرورت صیانت از سلامت فضای روانی جامعه و اهمیت برخورد بازدارنده در خصوص انتشار و بازنشر اخبار جعلی و شایعات مخرب، اظهار داشت: در نشست وزارت کشور، مقرر شد؛ مصادیق مطالب جعلی و شایعات مخرب منتشر شده، متناسب با دایره اثرگذاری مورد بررسی جدی قرار گرفته و موضوع از طریق مراجع قضائی دنبال و برخورد قانونی لازم انجام شود.

سخنگوی وزارت کشور اضافه کرد: معاونین وزارت کشور در نشست خود با رحمانی فضلی چالش‌های موجود در زمینه جذب نیروی درمانی جدید برای استان‌ها در قالب‌های پیمانی یا قراردادی را بررسی کردند که مقرر شد ظرف یک هفته آینده موضوع تعیین تکلیف شده و به همراه نحوه توزیع این ظرفیت در استان‌ها جهت تصمیم گیری نهایی ارائه شود.

سامانی عنوان کرد: همچنین مقرر شد به منظور ایمن‌سازی فعالیت مشاغل مختلف، پروتکل‌های لازم متناسب با شرایط و اقتضائات هر یک از مشاغل در سطح استان‌ها، از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی و با هدایت و نظارت استانداران تدوین و ابلاغ شود.

وی با تاکید مجدد بر اهمیت و ضرورت حضور همه مردم در خانه به جز در شرایط ضروری، گفت: در نشست وزارت کشور بر انعکاس شایسته و گسترده اقدامات خیرین و مشارکت کنندگان در روند مدیریت بیماری کرونا و همچنین درمان بیماران و به علاوه اعمال سیاست‌های تشویقی منجر به ترغیب مردم برای باقی ماندن در خانه از طریق رسانه ملی تاکید شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها