موج
کدخبر : ۳۲۱۶۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-321601

عزیزی در گفتگو با موج مطرح کرد:

دبیرکل جبهه جهادگران گفت: نمره دولت در کارنامه مقابله با ویروس کرونا منفی است.

وهاب عزیزی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج،  ضمن تشکر از جامعه پزشکی و کادر درمانی کشور به اهمیت خطر همه گیری کرونا ویروس اشاره کرد و گفت: ویروس ناشناخته کوید ۱۹ از سرعت انتشار بالایی برخوردار است که در اثر غفلت و نا هماهنگی دولت، در مدت کمی به بخشی زیادی از  لایحه های جامعه سرایت کرده است. لذا لازم است دولت نسبت به کنترل این ویروس با هماهنگی بیشتر و منسجم تر عمل کند. عدم تصمیم قاطع و تعلل در قرنطینه کردن کانون انتشار ویروس یکی از ضعف های دولت بود. 

فعال سیاسی اصولگرا افزود: یکی دیگر از ضعف های دولت این است که رئیس جمهور خودش را کنار کشیده و مدیریت بحران را به وزیر بهداشت محول کرده است. در چنین مواقعی خود رئیس جمهور بایستی در وسط میدان باشد تا دیگر وزارت خانه ها و سازمان ها نیز همکاری جدی داشته باشند. طبیعی است که وزارت بهداشتی در خیلی از موارد نمی تواند تصمیم قاطعی بگیرد و همراهی مجموعه دولت و سایر نهادها را داشته باشد.

دبیرکل جهادگران با بیان اینکه تعطیلی دیر هنگام همراه با شک و تردید دانش آموزان یکی از این موارد است، اضافه کرد: دولت می توانست با تعطیل کردن اداراتی که کارهای خدماتی و اورژانسی انجام نمی دهند سرعت شیوع بیماری  را کم کند. بخش اعظمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ها و خیلی از نهاد های مشابه بایستی تا کنترل ویروس کرونا تعطیل می شد. 

وی با بیان اینکه  جمعه گذشته ساعت کاری ادارات برای چندمین بار جابجا شد،  افزود: دلیل دیگری بر ناهماهنگی بخشی هایی از دولت و عدم تصمیم قاطع بر  تغییر  ساعت کاری ادارات بود.

* نمره منفی دولت در کارنامه مقابله با ویروس کرونا

دبیرکل جبهه جهادگران به نمره منفی دولت در کارنامه مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: دولت در تجهیز و مدیریت مراکز درمانی عملکرد ضعیفی داشته است. تعداد پزشکان و پرستارانی که  در اثر ویروس کرونا جانشان را از دست می دهند، همگی نمره منفی در کارنامه دولت و دلیلی بر وجود کمبود در تجهیزات لازم و نظارت است. 

وی در پایان به گلایه مردم  نسبت به کمبود لوازم مورد نیاز بهداشتی مرتبط با کرونا و ناهماهنگی در توزیع آن اشاره کرد و گفت: بعد از گذشت سه هفته از شایع شدن ویروس کرونا خیلی از مردم هنوز نتوانسته اند مواد ضد عفونی کننده و ماسک تهیه کنند. 

عزیزی در پایان خاطر نشان کرد: مردم فقط تولید و توزیع لوازم بهداشتی مورد نیاز را در قاب تلوزیون می بینند ولی قفسه های داروخانه ها  کماکان خالی است .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها