موج
کدخبر : ۳۲۰۶۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320637

کنعانی مقدم در گفتگو با موج:

کارشناس سیاست خارجی گفت: موافق عدم قرار گرفتن در لیست سیاه هستیم که این مسئله مشروط به برداشته شدن تحریم های کشور است.

حسین کنعانی مقدم کارشناس سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF ، اظهار داشت: اگر کشور در شرایط تحریم نبود در لیست سیاه رفتن برای ما محدودیت ایجاد نمی کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در شرایط تحریم و فشار حداکثری آمریکا قرار داریم اگر بخواهیم " اف ای تی اف " را بپذیریم نوعی خود تحریمی اتفاق خواهد افتاد که نمی توانیم تحریم ها را دور زده و منابع مالی خود را در کشورهای دیگر انتقال دهیم.

کارشناس سیاست خارجی گفت: ما موافق عدم قرار گرفتن در لیست سیاه هستیم که این مسئله مشروط به برداشته شدن تحریم های کشور است.

کنعانی مقدم با اشاره به تعهدات دولت برای برداشته شدن تحریم های کشور،  تصریح کرد: دولت قبلا متعهد شده بود که با انجام مذاکرات ایران را از تحریم ها نجات خواهد داد باید پاسخگو باشد که چرا همچنان تحریم ها پابرجاست.

بیشتر بخوانید:

واکنش بادامچی به قرار گرفتن نام ایران در لیست سیاه FATF

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور پس از قرار گرفتن در لیست سیاه، گفت: درحال حاضر در شرایطی هستیم که فشار حداکثری و تحریم ها از یک سو، مشکلات اقتصادی داخلی، تورم و عدم فروش نفت از سویی دیگر منجر به بد شدن وضعیت اقتصادی کشور شده و فکر نمی کنم از این بدتر وجود داشته باشد.

کارشناس سیاست خارجی افزود: باید مشکلات اقتصادی را ابتدا در داخل کشور با استفاده از توان داخلی حل کنیم.

کنعانی مقدم در پایان خاطر نشان کرد: کشورهای چین، روسیه و هند طرف های تجاری ما هستند و معتقد نیستند که چون ایران در FATF قرار ندارد،  به معاملات خود ادامه نخواهند داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها