موج
کدخبر : ۳۱۸۸۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318833

نمکی در حاشیه جلسه هیات دولت؛

وزیر بهداشت گفت: انتخابات نمادی از مردم سالاری دینی است و میزان مشارکت ملت ایران نمایانگر وحدت و وفاق ملی است.

به گزارش خبرگزاری موج، سعید نمکی وزیر بهداشت صبح امروز در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: به اتفاق نماینده سازمان جهانی بهداشت به محل قرنطینه دانشجویان ایران مقیم در چین رفتیم. این افراد با صحت و سلامت کامل و با گواهی که ما خدمت این عزیزان دادیم از قرنطینه خارج شدند و نزد خانواده‌های خود رفتند.

وی افزود: شیوع زمستانه آنفولانزا را در کشور بعد از موج سرما داشتیم. با توجه به مهار پیک پاییزه آن، انتظار پیک زمستانه آنفولانزا را هم داشتیم که در شهرستان قم پیک آنفولانزای نوع B را داشتیم. یکی دو مورد به دلیل نقص ایمنی فوت کردند، یک جانباز شیمیایی و یک فرد مسن دچار این نوع آنفولانزا شدند که فوت کردند و تا این لحظه موردی غیر از آنفولانزا در مورد بیماری‌های همه گیر نداشتیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: انتخابات نمادی از مردم سالاری دینی است و میزان مشارکت ملت ایران نمایانگر وحدت و وفاق ملی است. ملت ایران با مشارکت خود در انتخابات به دشمنان پیام می‌دهند که همه فشارها موجب افزایش وفاق ملی خواهد شد.

وی افزود: ممکن است برخی افراد گلایه‌هایی داشته باشند که افراد مورد نظر آنها در لیست وجود ندارند، توصیه می‌کنم مردم حتماً در انتخابات شرکت کنند و افرادی که به تفکر آنان نزدیکتر هستند را انتخاب کنند.

نمکی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آمار منتشر شده مبنی بر اینکه در آبان ماه ۵۶ نفر در اثر آنفولانزا فوت کرده اند صحت دارد؟، گفت: در پیک پاییزه آنفولانزا همین حدود مرگ و میر در میان افرادی که دچار نقص ایمنی بودند، داشتیم. البته این آمار طبیعی است. در امریکا در طول سه هفته ۸۵۰۰ نفر در اثر ابتلاء به آنفولانزا فوت کرده اند. در حال حاضر نیز به دلیل سردی ناگهانی هوا در برخی از استان‌ها شاهد پیک زمستانه آنفولانزا هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها