موج
کدخبر : ۳۱۷۵۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-317539

حجت الاسلام محمدحسنی:

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: نیاز ما به هنر برابر با نیاز ما به تجهیزات است، همان‌گونه که برای دفاع از خود به تجهیزات نیاز داریم به هنر هم نیازمندیم.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در آیین اختتامیه ششمین جشنواره سرود کارکنان پایور، وظیفه و خانواده‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران که امروز دوشنبه همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، گفت: زندگی بدون هنر روح انسان را مکدر می‌کند و از بین می‌برد.

او با تأکید بر اینکه هرچه انسان هنرمندتر باشد، اثرگذاری‌ اش بیشتر است، گفت: متأسفانه یک زمانی هنر سرود در ارتش به حالت احتضار رفته بود، اما با تلاش عزیزان، دوباره احیا شد و امروز یکی از بهترین گروه‌های سرود کشور متعلق به ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: همان‌طوری که به هواپیما، ناو، زیردریایی، توپ، تانک و رادار نیاز داریم، به هنر حماسه‌آفرین در نیرو‌های مسلح نیز نیازمندیم؛ یعنی باید به سمت هنری برویم که بتواند روح رزم‌آوری را در ارتش توسعه و سلحشوری و روحیه نیروی انسانی ما را ارتقا دهد؛ چراکه تانک که خودش حرکت نمی‌کند، رادار، هواپیما و... همگی در سایه روحیه رزمی و حماسی نیروی انسانی قدرتمند، فعلیت پیدا می‌کنند.

او با بیان اینکه نیاز ما به هنر برابر با نیاز ما به تجهیزات است، گفت: همان‌گونه که برای دفاع از خود به تجهیزات نیاز داریم به هنر هم نیازمندیم؛ لذا باید احساس نیاز به هنر را جدی تلقی کنیم و آن‌را نیاز حقیقی بدانیم؛ چرا که اگر روحیه نداشته باشیم، جسارت و قدرت مقابله با دشمن را هم نخواهیم داشت.

حجت‌الاسلام محمدحسنی با تأکید بر اینکه لازمه ماندگاری نوآوری است، عنوان کرد: هنر باید فاخر باشد؛ زیرا هنر فاخر ماندگار و اثربخش است.

گفتنی است گروه‌های مختلف سرود نیرو‌های چهارگانه ارتش، اعم از نیروی هوایی، نیروی زمینی، نیروی دریایی و نیروی پدافند هوایی و همچنین دژبان آجا در این مراسم برنامه‌های خود را اجرا کردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها