موج

احد آزادیخواه در گفتگوی اختصاصی با موج:

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ حامل های انژری و بنزین بایستی بر اساس مُر قانون صورت می گرفت، از انتخابات، مجلس و همینطور اقدامات صورت گرفته طی چهار سال گذشته سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج همدان، احد آزادیخواه، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با موج ضمن اشاره به جایگاه مجلس و انتخابات ، نرخ حامل های انرژی از جمله بنزین و شورای فرهنگ عمومی استان، با تشکر از رئیس و اعضای شورای تامین استان که در مسائل اخیر به خوبی و کنترل شده رفتار کردند، ابراز کرد: حجم عظیمی از زحمات اطلاعاتی امنیتی در شورای تامین انجام شد؛ این اقدامات باعث شد امنیت و آرامش مردم حفظ شود و در همدان مسئله‌ای که حتی نزدیک به شبه بحران باشد را نداشتیم.

آزادیخواه با بیان اینکه تبلور و خواستگاه جمهوریت در رای مردم است و انتخابات یکی از بهترین زمان هایی است که مردم می توانند تضارب آرا داشته باشند، گفت: مردم می توانند در این شرایط اعلام نظر کنند و به صورت قانونمند و ضابطه مند رای دهند و نتیجه رای خود را 4 سال شاهد باشند.

 

* مجلس جایگاهی است که صدای مردم باید از آن شنیده شود

وی افزود: در انتخابات مجلس شورای اسلامی از همه احزاب سیاسی و فعال در کشور شرکت می کنند و مردم نیز تاکنون نشان داده اند که علاقمند هستند؛ علیرغم اینکه ممکن است مردم در مقاطع مختلف از مسائلی همچون گرانی، تورم و ... ناراحت بوده باشند، این موضوع در همه دولت ها وجود داشته است، اما این مسائل باعث نمی شود که حضور آن ها در انتخابات کمرنگ باشد؛ مجلس جایگاهی است که صدای مردم باید از آن شنیده شود.

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور 4 ساله خود در مجلس و قضاوت هایی که گاه مطرح می شود، ابراز کرد: اقدامات مهم و ارزشمندی از جمله اینکه اخیرا لایحه تجارت به اتمام رسیده است و این امر اقدامی بسیار ارزشمند  در حوزه واردات، صادرات، تجارت و مسائلی پولی، بانکی و ... است.

وی با پرداختن به اقدامات ارزشمندی که در مجلس روی داده است، اضافه کرد: لایحه مهم که همین مجلس باید آن را تصویب کند، مالیات بر ارزش افزوده است؛ بودجه سنواتی که هر ساله در زمان مشخص مجلس توانسته است به بهترین شکل ممکن آن را تدبیر کند از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

وی افزود: توسعه انواع راه های کشور، راه های ریلی، ناوگان جاده ای کشور و همینطور موضوعات مختلف دیگر را در خصوص نظارت بر عملکرد و حسن اجرای قانون توسط سیستم اجرایی کشور می توان نام برد.

آزادیخواه با اشاره به موضوعات مختلفی که در مجلس دنبال شده است در نظارت عملکرد و حسن اجرای قانون توسط سیستم اجرایی کشور در حوزه سوالات، استیضاح و .. عنوان کرد: این موضوعات و پیگیری ها در راستای کمک به دولت بوده است و اقداماتی از این دست، جهت خدمت صادقانه تر، ایجاد ثبات و امنیت در کشور رخ داده است.

وی تشکیل فراکسیون های مختلف در مجلس که نمایندگان علاوه بر اقدامات قانونی خود در قالب کمیسیون های مختلف، در فراکسیون ها هم انجام وظیفه می کنند از جمله پرداختن به موضوعاتی همچون ورزش، میراث فرهنگی، مبارزه با فساد، خج و زیارت را موثر قلمداد کرد و افزود: هر یک از این فراکسیون ها می تواند نگاه نمایندگان را به شرایط اجرایی کشور نزدیک کند.

وی با اشاره به  قوه قانونگذاری که بدون واسطه در اختیار مردم است و با رای مردم است، گفت: در این جهت، مردم نیز باید برای نگه داشت ظرفیتی که دارند با انتخاب اصلح خود و با حضور حداکثری خود در انتخابات و توجه جدی به توانمندی ها، تعهدات و تخصص ها، داشته های خود را با قوام بیشتر نگاه دارند.

 

* افزایش نرخ بنزین بایستی بر اساس مُر قانون می بود

نماینده مجلس شورای اسلامی در ملایر در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری موج مبنی بر اینکه نقش نمایندگان در مسئله بنزین چگونه رقم خورد و سهم آن ها به عنوان نمایندگان مردم چه بود، ابراز کرد: حقیر از شب نخست اعتراض به گرانی بنزین داشتم و اعتراض خود را فریاد کردم.

آزادیخواه عنوان کرد: به صرف اینکه سران قوا تصمیمی را بگیرند ما نباید قانون را نادیده بگیریم، سران قوا حرمتشان در جای خود و ما هم به عنوان وکلای ملت لازم است به مسئولان عالی رتبه کشور حرمت بگذاریم و سعی بر حفظ وحدت، آرامش، ناامید کردن دشمن کنیم.

وی با بیان اینکه تصمیم سران قوا و شورای عالی هماهنگی اقتصادی بی غش نبوده است، ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب فرمود من هم از این تصمیم حمایت می کنم حتی حمایت رهبری هم دلیل بر صحت عمل نبود، و رهبری نفرمود که تایید می کنم؛ قاعدتا رهبری همیشه از سیستم جاری و ساری کشور حمایت می کند.

وی با اشاره به ماده 39 برنامه ششم توسعه، عنوان کرد:  مُر قانون می گوید که دولت می تواند قیمت حامل های انرژی را تغییر دهد اما در غالب بودجه سنواتی و اگر سران قوا چنین تدبیری داشته اند، می بایست  از بستر بودجه سنواتی این مهم تحقق پیدا می کرد و در لایحه بودجه سالانه دیده می شد.

وی افزود: نمایندگان بایستی در جریان این امر قرار گرفته و رای می دادند و نهایتا این موضوع به شورای نگهبان راه پیدا می کرد؛ ما هم می دانیم که نرخ  1000 تومان بنزین ارزان است، اما روند پیشروی این موضوع بایستی از مسیر قانونی خود انجام شود.

 

* به توزیع بسته حمایتی اعتراض داریم

نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نسبت به توزیع بسته حمایتی و معیشتی اعتراض داریم، عنوان کرد: بایستی در منابع درآمدی دولت و اینکه به چه میزان است و چقدر هزینه می شود، تامل کرد؛ اگر دولت در این امر موفق شود، می تواند تحول بزرگی را درکشور ایجاد کند.

 آزادیخواه با اشاره به شورای فرهنگ عمومی استان، افزود: در همه شوراها و ستادهای کشوری یک یا دو نماینده مجلس قاعدتا برابر با آئین نامه داخلی مجلس بایستی به عنوان عضو ناظر حضور پیدا کنند و بنده به عنوان عضو ناظر شورای  فرهنگ عمومی کشور از طرف مجلس شورای اسلامی در این شورا حضور دارم.

وی با بیان اینکه با حضور اعضای شورای فرهنگ عمومی و وزیر ارشاد مقرر شد که هر یک از اعضا با حکم وزیر، نماینده  شورای فرهنگ عمومی کشور باشند، گفت: شوراهای فرهنگ عمومی استان ها، جهت ایجاد تعامل، ایجاد ارتباط بین شورای کشور و شورای استانی و تبادل افکار و تضارب آراء کل پپدا کرده است که تصمیم خردمندانه ای است و تاثیرات مثبت زیادی هم خواهد داشت.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها