موج
کدخبر : ۳۰۰۹۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-300954

رحمانی فضلی خبر داد؛

وزیر کشور از تهیه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت خبر داد و تأکید کرد: همه دستگاه‌ها هم نظر کارشناسانه خودشان را ارائه دادند و باید یک بار همه این اقدامات با مردم و متخصصین به اشتراک گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در یکصد و بیست و چهارمین جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: این لایحه از قوه‌ قضاییه به دولت ارجاع داده شده، همچنین ما موظف هستیم که هرچه سریع‌تر آن را به مجلس ارائه دهیم.

وزیر کشور با اشاره به نکته‌های این لایحه گفت: نکته‌های قابل توجهی در این لایحه وجود دارد. امیدواریم اصلاحات لازم صورت بگیرد و لازم است که تمام اهداف ما در قبال زنان مانند تکریم، صیانت و حمایت از حقوق زنان محقق شود.

رحمانی‌فضلی با بیان اینکه سه میلیون نفر زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد، تصریح کرد: می‌ توان گفت که حدود ۷۱ درصد این زنان به علت فوت همسر در این آمار قرار می‌گیرند و ۱۱ درصد این آمار به علت طلاق است.

او گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانواده از اهمیت بالایی برخوردار است. تمام دستگاه‌های دولتی باید بسیج شوند و اقدامات و برنامه‌هایی را انجام دهند که می‌تواند اوضاع زنان سرپرست خانواده را بهتر کند.

وزیر کشور تصریح کرد: ما باید کاری کنیم که هر نوع نابرابری و ظلم از بین برود، موارد متعددی در این لایحه دیده شده همچنین تفاوت‌ها و تمایز‌های فرهنگی که در کشور وجود دارد باید در این لایحه لحاظ شود. ما در اصلاحاتی که با مشورت دستگاه‌های ذیربط صورت می‌گیرد، فرهنگ‌های بومی را مدنظر خواهیم داشت.

رحمانی فضلی در پایان از تهیه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت خبر داد و تأکید کرد: همه دستگاه‌ها هم نظر کارشناسانه خودشان را ارائه دادند و باید یک بار همه این اقدامات با مردم و متخصصین به اشتراک گذاشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها