موج
کدخبر : ۲۸۵۴۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-285457

در گفتگو با موج مطرح شد؛

یک تحلیلگر مسائل امنیتی و دفاعی، نقش عوامل نفوذ در شهادت شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران را انکار ناپذیر توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، چند روز قبل سریال گاندو که در حال پخش از شبکه سوم سیما است، برای نخستین بار از نقش عوامل موساد در شهادت شهید سرافراز سپاه اسلام سرلشکر پاسدار حسن طهرانی مقدم که به پدر موشکی ایران مشهور است، پرده برداشت.

شهید طهرانی مقدم ، در دوران دفاع مقدس و با وجود تحریم های سخت و نفس گیر جهانیان علیه ملت ایران، توانست برای نخستین بار و با استفاده از توان نیروهای متعهد بومی، سایت توپخانه ای و موشکی سپاه را راه اندازی کند.

وی سپس به عنوان مسوول سازمان خودکفایی و تحقیقات صنعتی سپاه وظائف خطیری را بر عهده گرفت و توانست با خلاقیت و اتکا به نیروی ایمان، ایران را به جمع معدود کشورهای دارای صنایع دفاعی موشکی ملحق کند.

توانمندی موشکی ایران، یکی از مهمترین موضوعاتی است که کشورهای غربی و به ویژه آمریکا و رژیم اشغالگر قدس از آن هراس داشته و همواره برای ضربه زدن به این توانمندی در تلاش بوده اند.

سردار سرلشکر شهید حسن طهرانی مقدم در 21 آبان 1390 و در حین انجام وظیفه در پادگان امیرالمومنین شهرستان ملارد به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همان زمان برخی از سران رژیم کودک کش صهیونیستی مدعی شدند که موساد (سرویس جاسوسی اسرائیل) در این حادثه تلخ نقش داشته و حتی ایهود باراک مدعی شد که باید منتظر کشته شدن فرماندهان بیشتر سپاه ایران باشیم!

البته این ادعا هیچ زمانی اثبات نشد، اما چند روز قبل در سریال گاندو که به بررسی یک پرونده واقعی نفوذ در مدیریت کشور می پردازد، به حادثه شهادت شهید طهرانی مقدم اشاره کرد.

در بخشی از این سریال به نقل از یک مامور امنیتی آمده است: « در انفجار بیدگنه ابتدا ما فکر می کردیم انفجار یک سانحه بود اما دو سال بعد در اسنادی که ویکی لیکس منتشر کرد، مشخص شد جاسوسی که با نام رحمت والی(اسم واقعی نیست) به عنوان کارمند به این پایگاه وارد شده بود این عملیات تروریستی را به دستور آمریکایی ها و موساد و همکاری گروهک مجاهدین خلق انجام داده است.»

ادعای مطرح شده در سریال گاندو با اظهارات رسمی مسوولان ایران منافات دارد، اما سردار اسماعیل کوثری جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران که در زمان حادثه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود، معتقد است: شاید در آن مقطع زمانی دلیل حادثه مشخص نشده باشد، اما به مرور زمان که اخبار و اطلاعات درباره انفجار تکمیل شده، به این نتیجه رسیده باشند و من نمی‌توانم دقیق در این‌باره نظری بدهم.»

کوثری با اشاره به انفجارهای حزب جمهوری اسلامی و ریاست‌جمهوری گفت: «ابتدا کسی فکرش را نمی‌کرد که این انفجارها کار کشمیری و کلاهی باشد، اما به‌ مرور که تحقیقات تکمیل شد به این نتیجه رسیدند که کار این  ۲نفر بوده است.»

محمد آصفری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی

کسی نمی تواند منکر جریان نفوذ باشد

در همین ارتباطات خبرنگار خبرگزاری موج با محمدحسن آصفری تحلیلگر مسائل امنیتی و دفاعی که در زمان وقوع حادثه شهادت شهید طهرانی مقدم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود گفتگویی انجام داد.

آصفری اظهار داشت: کسی نمی تواند منکر نفوذ جریان هایی مانند سرویس های جاسوسی موساد و CIA و سرویس جاسوسی انگلیس در کشورمان شود.

وی افزود: تلاش دشمنان برای نفوذ در داخل ایران به ویژه بعد از پیروزی انقلاب بسیار بیشتر شده است. زیرا انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا و اسراییل را شکست و موجب شد که آمریکایی ها دیگر نتوانند در داخل ایران و حتی خاورمیانه یکه تازی کنند.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: به همین دلیل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس از هیچ توطئه ای برای نفوذ در داخل ایران با هدف خرابکاری و تلاش برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی فروگذاری نکرده اند.

وی گفت: به عنوان نمونه حادثه تلخ شهادت شهیدان رجایی و باهنر با اقدام تروریستی فردی صورت گرفت که به عنوان نفوذی، مجوز و حتی کارت طلایی حضور در جلسات محرمانه هیات دولت را داشت. یا اینکه تروریستی واقعه خونین هفتم تیر را رقم زد که بدون هیچ مانعی با سران نظام می توانست ملاقات داشته باشد. اینها تنها نمونه هایی از اثرات جریان نفوذ در داخل کشورمان پس از انقلاب اسلامی است.

شهادت شهید طهرانی مقدم همچنان در هاله ای از ابهام است

این تحلیلگر مسائل امنیتی و دفاعی در ادامه به ماجرای شهادت شهید طهرانی مقدم پدر موشکی ایران اشاره کرد و گفت: متاسفانه این حادثه تلخ همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. باور اینکه یک اشتباه موجب این حادثه شد، برای کسانی که شهید طهرانی مقدم و یاران متخصص او را می شناسند، غیر ممکن است.

آصفری بیان داشت: شهید طهرانی مقدم و یاران متخصص و توانمند و دانشمند وی، هرگز به نحوی عمل نمی کردند که ضریب خطا در کارهایشان بالا باشد. آنها هرگز یک ماده انفجاری را اشتباه جاگذاری نمی کردند و یا اقدامی انجام نمی دادند که موجب انفجار شود. بنابراین باید در حادثه شهادت این بزرگ مرد، رد پای جریان نفوذ را جستجو و درباره آن به طور کامل تحقیق کرد.

وی با تاکید بر اینکه نمی توانیم دست های جریان نفوذ را در پرونده شهادت طهرانی مقدم نادیده بگیریم، گفت: حادثه شهادت شهید طهرانی مقدم از جمله حوادثی است که در گذر زمان، پشت پرده آن افشا می شود. مانند حادثه شهادت شهیدان رجایی و باهنر و یا شهادت شهید بهشتی که پس از مدتی متوجه شدیم که عوامل نفوذ تا به کجا پیشرفت کرده اند.

ماجرای انفجار در سایت های انرژی هسته ای

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود یک پرونده دیگر تروریستی را گشود و گفت: از این دست اتفاقات که جریان نفوذ و عوامل سرویس های جاسوسی دشمنان در آن دخالت داشتند، مثال های دیگری نیز دارد. از جمله نفوذ در سایت های انرژی هسته ای کشورمان که به ویروس های مخربی آلوده شدند.

آصفری ادامه داد: در این حادثه برخی از سانتریفیوژهای ما به ویروس هایی آلوده شدند که مانند بمب عمل می کرد و منفجر می شد. این نفوذ می توانست آسیب های جدی به سایت های هسته ای کشورمان وارد کند.

تغییر راهبرد جریان نفوذ از سایت های نظامی به مدیریت کشور

وی تاکید کرد: بنابراین نمی توان از کنار مسئله نفوذ به سادگی عبور کنیم. شهادت شهید طهرانی مقدم نیز نیاز به گذشت زمان دارد، تا ابعاد آن به طور کامل مشخص و نمایان شود.  

این تحلیلگر مسائل امنیتی و دفاعی افزود: امروز با افزایش توانمندی اطلاعاتی و امنیتی کشورمان، نفوذ دشمنان به سایت های نظامی بسیار سخت شده است. به همین دلیل شاهد تغییر راهبرد جریان نفوذ هستیم.

آصفری گفت: به همین دلیل دشمنان تلاش می کنند تا در بدنه مدیریتی کشور نفوذ کرده و در تصمیم گیری های کلان اثرگذار باشند. رد پای این جریان را در مذاکرات هسته ای که منتهی به برجام شد، به طور کامل نمایان است.

وی ادامه داد: در مذاکرات هسته ای، جریان نفوذ اطلاعات و اخبار و گزارش های طرف مذاکره کننده ایرانی را به آمریکایی ها می داد و آنها نیز تلاش می کردند که تیم مذاکره کننده ما را منحرف کنند. از سوی دیگر نفوذی ها تلاش داشتند تا نمایندگان ایران را با ترس و وحشت مواجه کرده و از این طریق بر تصمیم گیری ها در زمان های حساس اثرگذار باشند.

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  همان آقازاده ها وخانم زاده ها عوامل نفوذ هستندکه این گونه متخصصان کشور را کشتند.روح انها قرین رحمت

 • پاسخ

  خداوندشهید تهرانی رارحمت کنددم بچه های موشکی گرم.پاش بیفته حاضریم ای موشک هارا بخودمون ببندیم بریم تو اسرایل/این جاسوس هارابدین دست مردم تا...

 • پاسخ

  عالی بود ممنونم از گزارشات تان عالی بود

 • پاسخ

  خداوند روح این عزیزان را مورد رحمت واسعه خود قرار دهد نیروهای امنیتی باید جلوی ورود این افراد را به مناطق حساس بگیرند تا دشمنان به کشور چنین صدماتی نزنند

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها