موج
کدخبر : ۲۸۲۶۶۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-282660

موج گزارش می دهد؛

در اقدامی بی سابقه و فاجعه وار، به هموطنان لر در شهرستان یزد توهین شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، در فضای مجازی تصویری دست به دست می شود که نشان می دهد یک شرکت کاریابی به همراه یک شرکت به دنبال جذب نیرو بودند، به هموطنان لر توهین کردند.

در این آگاهی که برای جذب نیرو در کانال تلگرامی کاریابی کارآفرینان یزد منتشر شده، آمده است که شرکت فولاد به دنبال جذب یک کارگر ساده است که باید زیر 46 سال بوده و لر نباشد!

عذرخواهی اولیه مدیران یزد  از مردم لر

در همین ارتباط، روابط عمومی اداره کار شهرستان یزد شماره فردی به نام سیدابوالقاسم آزادی که خود را مدیر کاریابی کارآفرینان یزد معرفی می کرد را در اختیار خبرنگار ما قرار داد.

آزادی درباره انتشار این آگهی توهین آمیز اظهار داشت: متاسفانه این اشتباه اپراتور ما بوده و از این بابت شرمنده هستیم و از مردم عذرخواهی می کنیم.

وی افزود: روال کار به این صورت است که شرکت ها درخواست های خود برای جذب نیرو را در اختیار ما قرار می دهند و ما نیز بر اساس نیاز شرکت ها، آگهی جذب نیرو را در کانال تلگرامی کاریابی کارآفرینان یزد منتشر می کنیم.

کارآفرینان یزد

مدیر کاریابی کارآفرینان یزد تصریح کرد: در مورد این آگهی نیز درخواست جذب نیرو به ما ارائه و شرکت فوق به دلایل نامعلوم تاکید داشته که نیرو باید بومی بوده و چنین درخواستی را مطرح می کند و متاسفانه اپراتور ما نیز آن را منتشر کرده است.

آزادی گفت: بلافاصله پس از اطلاع از این موضوع، آگهی فوق حذف شد و از این بابت از همه مردم عذرخواهی می کنم و قبول دارم که کار ما اشتباه بوده و امیدوارم مردم عذرخواهی ما را بپذیرند.

مدیر کاریابی کارآفرینان یزد ادامه داد: من بابت این اشتباه عذرخواهی کرده ام و هر جایی هم که لازم باشد برای تکرار عذرخواهی حضور می یابم.

آزادی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چه برخوردی با متخلفان صورت گرفته است؟ گفت: اپراتور نیروی قراردادی ما است. توبیخ شده و از ادامه همکاری با وی خودداری می کنیم.

خبرنگار موج بار دیگر پرسید، شما به عنوان مدیر مجموعه به دلیل غفلت و اهمال مقصر اصلی هستید، آیا از سوی اداره کار شهرستان یزد با شما برخورد شده است؟ گفت: من عذرخواهی کرده ام و امیدوارم عذرخواهی من را بپذیرند.

احضار مدیر کاریابی کارآفرینان یزد به اداره کار

بر اساس این گزارش، خبرنگار موج با محمد فتاحی رییس اداره کار شهرستان یزد نیز تماس گرفت.

فتاحی در خصوص این موضوع گفت: متاسفانه امروز از مساله مطلع شدیم و بلافاصله اقدامات لازم برای بررسی و برخورد با متخلفان را در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: این اتفاق توسط یکی از دفاتر کاریابی انجام  شده و بر اساس تحقیقاتی که انجام داده ایم، اقدام فوق سهوی بوده و عمدی در کار نبوده است.

فتاحی گفت: با این وجود، اخطار جدی به مدیر کاریابی داده شده و فردا نیز جلسه کمیته تخلفات را برگزار کرده و با این شرکت کاریابی برخورد قانونی جدی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: به طور قطع این شرکت تعدیل و یا لغو مجوز می شود و به مردم اطمینان می دهیم که در برخورد قانونی با این شرکت و متخلفان حتما انجام می شود.

با شرکت آگهی دهنده نیز برخورد قاطعی صورت می گیرد

فتاحی رییس اداره کار شهرستان یزد در پاسخ به پرسش مجدد خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا با شرکت فولاد که چنین آگهی سخیفی سفارش داده است نیز برخوردی صورت می گیرد؟ گفت: به طور قطع این اقدام انجام می شود. در جلسه فردای کمیته تخلفات، اگر به این نتیجه برسیم که شرکت فوق چنین درخواستی را برای درج در آگهی داشته است، با مدیران این شرکت نیز برخورد قاطع قانونی صورت می گیرد. زیرا احدی حق ندارد به هموطنان ما توهین کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  منتظر زلزله باش به هرکی توهین میکنی بکن فقط اسم لر نیار الان توجیح تو به کت من نمیره در کاریابی رو تخته میکنیم شک نکن

  • اگه عدالتی در کارباشه که نیست و هیچ لری برای کار به کویر یزد و اصفهان که آبشون از مناطق لر نشین تامین میشه پا نمیزاره واسه کار.... متاسفم

  • سهوی بوده عمدی در کار نبوده . زیاد سخت نگیرین هموطن😂😂😂😂

  • فارسها با زبان بی زبانی میگویند نمیخواهیم که لُرها هموطن مان باشند حالا من نمیدونم چرا از طرح فدرالی کردن ایران هم ممانعت میکنند. بهترین شیوه برای کشور کثیرالمله ایران فدرالی است کما اینکه رییس‌جمهور پیشین هم این را اعلام کرد.

 • پاسخ

  لر بزرگتر از این حرفهاست که از اراجیف بی ریشه ها ناراحت بشه

 • پاسخ

  ولله اگر یک صدم درآمد منابع نفتی و آبی مناطق لر نشین، در آن مناطق مصرف شود، چرا ما باید توهین هرکس و ناکسی تحمل کنیم

  • ۱۲۰ ساله از مسجدسلیمان بختیاری نفت استخراج میشه ولی یکی از بیکارترین شهرهای ایران است. کهگیلویه روزانه به اندازه کشور امارات نفت تولید میکند اما فقیرترین استان کشور است. چاههای نفت در شهرهای دهلُران و پلدختر و افرینه است اما تمام پالایشگاه ها و پتروشیمی ها در حاشیه کویر است. اگر به ازای هر لیتر آبی که از بلاد لُرنشین به کویر منتقل میکنند فقط 1 ریال پرداخت کنند مطمئن باشید لُرها ثروتمند ترین مردم ایرانند.

  • لرا میگن 20میلیونن کردا 15میلیون و ترکا 40میلیون با این حساب یعنی فارس نداریم!!! انقدر هم منابع خدادادی را که مال همه ایرانیهاست را به رخ دیگران نکشید. ایران سرزمین همه ایرانی هاس و منابعش منابع همه. البته قطعا باید عادلانه تر رفتار بشه ولی همه مشکلات هم تقصیر حکومت ها نیست‌ و بین اخلاق کاری و فرهنگ .... اقوام هم تفاوتهایی هست و بعضی کاستی ها را باید در مشکلات فرهنگی، کاری بعضی مناطق جستجو کرد .

  • لرا میگن 20میلیونن کردا 15میلیون و ترکا 40میلیون با این حساب یعنی فارس نداریم!!! انقدر هم منابع خدادادی را که مال همه ایرانیهاست را به رخ دیگران نکشید. ایران سرزمین همه ایرانی هاس و منابعش منابع همه. البته قطعا باید عادلانه تر رفتار بشه ولی همه مشکلات هم تقصیر حکومت ها نیست‌ و بین اخلاق کاری و فرهنگ .... اقوام هم تفاوتهایی هست و بعضی کاستی ها را باید در مشکلات فرهنگی، کاری بعضی مناطق جستجو کرد .

 • پاسخ

  اب و نفتمونو بدید قول میدیم نگاهتونم نکنیم بعدم شما هم شهر مانیایید انگار خودشون همهشون نیکی میکنن و در دجله میندازن من به عنوان یک لر میگم چنین عذر خواهی به درد خودتون میخوره، اوف به مسئولین مناطق لرنشین که سرمایه مارو به کویر نشینان دادند ماهم خدایی داریم ....

 • پاسخ

  شعور خیلی چیز خوبیه در انسانها
  متاسفانه یه عده، انسان نما ازش محرومن

 • پاسخ

  واقعا مایه تاسفه برا یزدی ها ، شرکت فولادی که ابش رو از لرستان و ابادانی یزد از پول نفت و گاز مناطق لر نشین تامین میکنه حالا با کمال پررویی به اقوام با سخاوت و حماسه ساز لر توهین میکنه حداقل نمک میخورین نمکدون نشکونین ، لرها قبل ازین... گوشت شکار میخوردن. از ماست که بر ماست با نفت و گاز و اب خودمون بهمون توهین و فخر فروخته میشه

 • پاسخ

  اگه قوم لر آبش به روتون میبست؛ سخاوتش نشونتون نمیداد، شما ناخن خشک باید از تشنگی هلاک میشدید

 • پاسخ

  اگر اب استان های لر نشین مفت تحویل یزد نشود این اراجیف را نمی شنویم

  مردم لر باید در جریان باشند از این حاتم طایی نگذرند که همین قرن قرن جنگ اب است

 • پاسخ

  چرا باید کارخانجات فولاد در نواحی خشک احداث شوند؟ اگر آبی از کوهرنگ بختیاری به یزد انتقال داده نمیشد الان کارخانه فولادی نبود که کارگر لُر نخواهد

 • پاسخ

  این نتیجه خوردن پول حرام است .پول نفت سرزمین لرها که بصورت ناعادلانه هزینه مناطق دیگری مانند کویر میشه و مردم لر خود محروم از ان هستند و باید دربدر شهرهای غربت کویری برای کار شویم .ننگ بر نا آدم های بی شرف و بی شعور که نمک می خورند و نمکدان می شکنند .ما از یزدی ها شعور و شرافت انتطار داشتیم .اما چپاول منابع آبی و نفتی لرها برخی یزدی ها را نیز از مدار انسانیت خارج کرده.

  • نفت در کهگیلویه است اما پالایشگاه و پتروشیمی و صنعت در شیراز است. خُب اظهر من الشمس است که لُرها را میخواهند عقب نگه دارند

 • پاسخ

  توهین اصلی زمانی به ما لرها شده که شرکت ذوب آهنو گذاشتین یزد بی آب و علف...سرزمین لر نشین با این همه آب کارخانه ذوب اهن نداره ولی یزد بی آب ذوب اهن دارن..بایدم اینطوری باشه

  • اگر عدالت در ایران وجود داشت این مردم کویرنشین بودند که باید برای کار به مناطق لُرنشین می آمدند کما اینکه قبلا این یزدی ها بودند که برای کار به خوزستان می آمدند. ظرفیت زیستی استان یزد فقط ۵۰۰ هزار نفر است اما با رانت و لابی صنایع را در آن مستقر کردند

 • پاسخ

  در تمام کشورهای پیشرفته صنایع آبخواه مثل ذوب آهن / فولاد / لاستیک سازی / پالایشگاه ها و پتروشیمی در مجاور دریاها و سواحل است اما در ایران اکثر صنایع آب بَر را به استانهایی بردند که مشکل اساسی در تامین آب دارند

 • پاسخ

  استان یزد قبلاً آبش از طریق قنات و کاریز و آب انبار تامین میشد امروزه با انتقال آب از کوهرنگ بختیاری به صنعتی ترین شهر ایران بدل شده در واقع ما برخلاف تمام استانداردهای دنیا صنعت را به خشکترین مناطق ایران بردیم! اگر شهری مشکل آب دارد چرا زمینه بزرگتر شدنش را فراهم میکنند؟

 • پاسخ

  ایکاش طرح فدرالیسم اقتصادی محسن رضایی تو ایران اجرا میشد اونوقت عیار استانهای کویری هم مشخص میشد

 • پاسخ

  سلام
  من با اپراتور این شرکت خیلی برخورد داشتم بسیار خانم موجه وبا ادب به نظر میایند.واین رفتار دور از شان ایشان بوده و به نظر من کاملااتفاقی بوده است.

  • ماله دستت گرفتی داری ماستمالیزاسیون میکنی؟

  • کارمند رسمی هست م مدرک تحصیلی بالا دارم در تهران زندگی میکنم رفاهیات خوب دارم ولی اون چیزی که باعث اعتماد به نفسم میشه فقط و فقط لر بودنه و بس

 • پاسخ

  هم وطن عزیز ،شیراز چندسالی هست که خشکسالی هست به دلیل مدیریت ناکارآمد.ویه تحقیق کن پالایشگاه وپتروشیمی شیراز دوران رژیم قبل احداث شده وشاید خودتون بدونین بیکاری در شیراز به اوج رسیده .تازه همین یزدیها شبکه استانی فارس هم دارن میگیرن ومجریهاشون می فرستن شیراز تا براشون سکوی پرتابی بشه تا برسن به شبکه های سراسری نظیر محسن آزادی شبکه دو وارسباران

 • پاسخ

  سلام قابل توجه عزیزان هم وطن اونی که گفته پالایشگاه وپتروشیمی در شیرازه،در استان فارس چندین میدان بزرگ نفتی وگازی هست .جهت اطلاع هموطنان این مناطق عبارتند از میدانعمیدان نفتی سروستان وکوار و منطقه فرادعظیم گازی لامرد

 • پاسخ

  برادرا
  ما که بیشتر داریم به این اختلاف دامن میزنیم و از اونا بدتر شده‌ایم
  من لرم و از یزد هم رفیق دارم
  باید هم معذرت خواهی می کرد که کرد
  و اگه عمدی بوده باید مسئولان قضایی برخورد کنن
  چون این جور اختلاف افکنی هدف دشمنه

 • پاسخ

  جمعیت لر در ایران بیشتر پانزده میلیون نفره و مناطق لر نشین از لحاظ منابع خدادادی در ایران بی‌نظیر و در جهان کم نظیره
  آب کوهرنگ ما کویرهای شما را قابل سکونت کرده. پول نفت خوزستان و کهگلویه ما به جای آبادی سرزمین خودمان برای شما هزینه میشه .
  بوشهر خزانه گاز هم لر زیاد داره اگه به جای تحریم لر نفت و گاز وآب این سرزمینش رو تحریم میکردین عالی بود .لر هم چندان با کویر میونه ای نداره .البته این بزرگترین خطر برای شماست که با آب دیگران استانتون رو توسعه دادین و رگ گردنتان زیر پای ماست.این یک حقیقت است که مسئولینتان بدون دیدن آن شهرهایی میلیون ساختن تصور کنید یک ماه این آب قطع شود.پس همانگونه که لر با صبوری وبه عشق ایران این ظلم هارا بدون پاسخ میگذارد .توهم شعور و انسانیت داشته باش .

  • زنده باد لرستان هام دهولت

 • پاسخ

  سلام من نمی دونم چرا همش دنبال تفرقه افکنی هستن یه سریا من لر نیستم ولی لرستان همیشه مثل شیر پشت کشورش بوده پرچمشونم بالاست👑👑
  کلن ایران پرچمش بالاس👑👑

 • پاسخ

  هیچ وقت به بیست میلیون لر توهین نکن

 • پاسخ

  براهمین فولاد آب میخواهید.آب رو از کوهرنگ که لر نشینه انتقال دادید بعد توهین هم میکنید. مرحبا واقعا ما لرها حقمان هم همینه

 • پاسخ

  لرا میگن 20میلیونن کردا 15میلیون و ترکا 40میلیون با این حساب یعنی فارس نداریم!!! انقدر هم منابع خدادادی را که مال همه ایرانیهاست را به رخ دیگران نکشید. ایران سرزمین همه ایرانی هاس و منابعش منابع همه. البته قطعا باید عادلانه تر رفتار بشه ولی همه مشکلات هم تقصیر حکومت ها نیست‌ و بین اخلاق کاری و فرهنگ .... اقوام هم تفاوتهایی هست و بعضی کاستی ها را باید در مشکلات فرهنگی، کاری بعضی مناطق جستجو کرد .

  • همه منابع مال ایرانیهاست همینطورکه همه ی کارخانجات ، ثروت واشتغال هم مال یکجا نیست،همینطور که منابع مناطق لرنشین را میبرید باید در اون مناطق هم کارخانه و اشتغال و محرومیت زایی ایجاد کنند ،پس کو ،پس عدالت کجاست

 • پاسخ

  نفت رو از مناطق لرنشین میبرن مثل مسجد سلیمان آب رو از چهارمحال و بختیاری میبرن.... بعد دو قورت و نیمشون هم باقیه انگار هوس فتح دوباره کرده اند

 • پاسخ

  سردار محمدرضا مقیمی افزود: سه استان تهران، خراسان رضوی و اصفهان جرم خیزترین استان های کشور در طول ۹ ماهه گذشته سال ۹۵ معرفی شده اند. انوقت ماررو مسخره میکنید متاسفم

 • پاسخ

  لرها آدم های پاک و بی آلایش و راست کردار و راست گو و مورد اعتماد هستند.

 • پاسخ

  تف برتو گربه خور

 • پاسخ

  شما چی دارید استانتون مثل خودتون هم خشک خلایق هرچه لایق به چی خودتون مینازید

 • پاسخ

  حرف حق زدن
  لرها کارکن نیستن
  من ی نقاشی ساختمون دو هفته داده بودم به دوتا نقاش لر حتی ی دیوار هم رنگ نکرده بودند .چرا لرها بهشون بر میخوره از شنیدن حقیقت

  • شما اگر لطف کنی و دهنت رو ببندی کسی نمیگه لالی

 • پاسخ

  ای داد بیداد. امیدوارم همه دست در دست هم باشیم و این قبیل رفتار رو هم شاهد نباشیم

دیدگاه

مهمترین اخبار

 • گزارش
 • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها