موج
کدخبر : ۲۷۸۳۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278365

عضو هیات رییسه مجلس:

عضو هیات رییسه مجلس گفت: به طور قطع هیچ مسوول ایرانی در این شرایط با ترامپ تماس نخواهد گرفت.

علیرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: آمریکایی ها فرصت بسیاری داشتند تا دیوار بی اعتمادی میان تهران و واشنگتن را فرو بریزند، اما هر بار با بدعهدی، مانع از این کار شدند.

وی افزود: تا پیش از برجام، هیچ روزنه ای برای مذاکره میان ایران و آمریکا وجود نداشت، اما ایران برای اثبات حسن نیت خود با انجام مذاکرات برجام موافقت کرد و در طول مذاکره نیز بارها با خواسته های یک طرفه آمریکایی ها موافقت  کردیم.

عضو هیات رییسه مجلس تصریح کرد: پس از تصویب برجام و علیرغم اینکه این قرارداد در سازمان ملل مورد تایید قرار گرفت، ترامپ به طور یک طرفه از برجام خارج شد و همه کشورها را هم مجبور کرده است تا روابط اقتصادی خود با ایران را قطع کنند.

رحیمی گفت: از سوی دیگر در هفته های گذشته ترامپ با اعزام ناوهای جنگی و هواپیماهای بمب افکن به خلیج فارس، درصدد ترساندن ایران است و می خواهد ما را وادار به تسلیم کند.

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی است که ترامپ می گوید، من منتظر تماس ایرانی ها هستم. رییس جمهور کاخ سفید بداند که در این شرایط هیچ مسوول ایرانی با وی تماس نخواهد گرفت، چرا که تماس با ترامپ نشان دهنده ضعف ایران بوده و ما امروز از موضع قدرت با آمریکایی ها برخورد خواهیم کرد.

نماینده تهران در مجلس گفت: سران کاخ سفید و افرادی چون بولتون و پمپئو تصور می کنند که اگر ایران را تهدید کنند، ما مجبور به تسلیم خواهیم شد و با آنها مذاکره می کنیم، این در حالی است که هیچ یک از مردم و مسوولان ایران حاضر نیستند در شرایط تهدید با طرف مقابل مذاکره کنند.

رحیمی تاکید کرد: به طور قطع ایران با دولت فعلی آمریکا هیچ مذاکره ای نخواهد کرد و اگر قرار بر مذاکره هم باشد، باید شرایط به طور کامل تغییر کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها