موج
کدخبر : ۲۷۸۲۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-278241

ظریف در بدو ورود به دهلی نو؛

وزیر امور خارجه ایران گفت: هندوستان از بزرگترین مشتریان نفت خام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب راهی دهلی نو شد تا با مقام‌های هندی درخصوص مسائل فیمابین تبادل نظر کند.

ظریف در بدو ورود به هندوستان در جمع خبرنگاران درباره سفر به ترکمنستان گفت: سفر بسیار خوبی را به ترکمنستان داشتم و در این سفر در مورد همکاری‌های دو جانبه و چندجانبه صحبت‌های خوبی شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین درباره اهداف سفر خود به هندوستان نیز افزود: دهلی نو یکی از شرکای نزدیک ایران است و ما با هندوستان در حوزه‌های مختلف ارتباطات بسیار گسترده‌ای داریم.

دیپلمات ارشد کشورمان در ادامه به ارتباطات اقتصادی گسترده ایران با هندوستان اشاره کرد و گفت: سیستم مالی ویژه‌ای بین ما و دهلی نو از قبل طراحی شده که این سیستم برای همکاری‌های دو جانبه استفاده می‌شده و می‌شود.

ظریف ادامه داد: همچنین هندوستان از بزرگترین مشتریان نفت خام جمهوری اسلامی ایران است.

وی به حوزه‌های دیگر ارتباطی دو کشور اشاره کرد و گفت: رابطه ما با هندوستان در حوزه‌های دیگر از جمله فرهنگی، سیاسی و همکاری‌های منطقه‌ای است به طوریکه همکاری ما با این کشور در افغانستان بسیار روابط گسترده‌ای است.

ظریف تاکید کرد: لذا ما همواره مشورت‌هایی را با شرکای هندی خود در زمینه‌های مختلف داریم که من در این سفر این مشورت‌ها را هم دنبال خواهم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان امروز (سه شنبه) با «سوشما سواراج» همتای هندی خود دیدار و در خصوص مسائل مختلف گفت وگو خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها