موج
کدخبر : ۲۷۴۱۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-274178

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با موج؛

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: متاسفانه وزیر صنعت بازار خودرو را رها کرده و توجهی به افزایش قیمت ها ندارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری برخی مسائل مانند وقوع سیل در تعدادی از استان های کشور، موجب شده تا مسائلی مانند گرانی ها و افزایش لجام گسیخته قیمت ها به نوعی فراموش شود.

وی افزود: این در حالی است که مردم با مشکلات بسیاری از نظر معیشتی و افزایش قیمت ها روبرو هستند و رسانه ها نیز کمتر به  اخبار گرانی ها می پردازند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: به عنوان نمونه قیمت خودرو  با افزایش چشم گیری طی چند ماه اخیر روبرو است و به نظر می رسد که دولت و به ویژه وزارت صنعت و وزیر صنعت هیچ برنامه ای برای کنترل بازار و جلوگیری از افزایش قیمت ها ندارند و در حال حاضر حتی وعده کاهش قیمت را هم به مردم نمی دهند.

حاجی دلیگانی گفت: به نظر می رسد که وزیر صنعت، بازار خودرو را رها کرده و توجهی به افزایش قیمت ها ندارد و در این شرایط مجلس باید از خود واکنش نشان دهد.

وی ادامه داد: در مورد دیگر اقلام و کالاها نیز وضع مشابهی را شاهد هستیم. یک روز قیمت پیاز و سیب زمینی افزایش می یابد و روز دیگر مردم از گرانی گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی گلایه می کنند. متاسفانه هیچ کس هم به این وضعیت سامان نمی دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه آیا احتمال استیضاح برخی از وزرای اقتصادی دولت وجود دارد؟ گفت: این مجلس و با ترکیب فعلی، برای استیضاح وزرای دولت همراهی نمی کند و به همین دلیل است که می بینیم استیضاح های قبلی به سرانجام نرسید.

حاجی دلیگانی تاکید کرد: مردم از مجلس و نمایندگان خود در خانه ملت انتظار دارند تا در شرایط سخت سکوت نکرده و حداقل از ابزارهای نظارتی خود برای کنترل شرایط استفاده کنند، اما می بینیم که طرح هایی چون استیضاح در این مجلس به نتیجه نمی رسد.

وی گفت: دولت نیز از این شرایط مطلع است، به همین دلیل به تذکرات برخی از نمایندگان توجهی نمی کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها