موج
کدخبر : ۲۶۹۱۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-269151

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس؛

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ایران از حق دفاع موشکی خود کوتاه نمی آید، گفت: فعالیت های موشکی ایران به هیچ کشوری ارتباط نداشته و احدی حق دخالت در این حوزه را ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگاران درباره اظهارات خصمانه اخیر سران کاخ سفید درباره فعالیت های موشکی ایران  گفت: توان دفاعی ایران، یک راه مشروع برای دفاع از جان و مال و ناموس مردم است و ما نیز مانند دیگر کشورها حق داریم که از ابزار نظامی و تسلیحاتی برای دفاع از سرزمین خود استفاده کنیم.

وی افزود: نه تنها آمریکایی ها که امروز در جهان منفور و سرخورده شده اند، بلکه حتی سازمان ملل نیز حق ندارد یک کشور را از حقوق دفاعی خود محروم سازد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: توانمندی نظامی و دفاعی ایران در چارچوب قوائد و قوانین بین المللی است و هرگز نه از سلاح کشتار جمعی استفاده کرده و نه در این مسیر حرکت کرده ایم. بنابراین به کسی هم اجازه نمی دهیم که درباره توانمندی نظامی و دفاعی ایران اظهار نظر کند.

نقوی حسینی با تاکید بر اینکه ایران از حق دفاع موشکی خود کوتاه نمی آید، گفت: سران کاخ سفید وقتی دیدند که کشورهای جهان با تحریم های غیرقانونی و ظالمانه آنها همراهی نمی کند، می خواهند به بهانه توانمندی موشکی ایران، ما را بار دیگر در معرض تحریم های جدید قرار دهند.

وی در پایان تاکید کرد: این در حالی است که فعالیت های موشکی ایران به هیچ کشوری ارتباط نداشته و احدی حق دخالت در این حوزه را ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها