موج
کدخبر : ۲۶۷۶۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-267636

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی؛

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سیاست جهانی حاصل و محصول نظام سلطه است و تحت سیطره مافیاهای اقتصاد و ثروت قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن رحیم پورازغدی در پیش همایش ملی ناجا و جامعه اسلامی که در سالن شهید ورکش دانشکده علوم و فنون مرز، دانشگاه علوم انتظامی امین با حضور روسا، مسئولان، فرماندهان و کارکنان ناجا برگزار شد، اظهار کرد: سیاست جهانی حاصل و محصول نظام سلطه است و تحت سیطره مافیاهای اقتصاد و ثروت قرار دارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دو موضوع اعمال و اعلام در سطح جهان مطرح می‌شود، افزود: آنچه مثبت است معمولاً از سوی سلطه جهانی اعلام می‌شود مانند صلح جهانی و ... اما آنچه اعمال می‌شود درست در نقطه مقابل آن مانند دیکتاتوری و ... قرار دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: حکومت‌های کشورهای اسلامی طی یکی دو قرن اخیر تسلیم قدرت‌های استکباری غرب شدند و حتی آن فرهنگ فاسد را ترویج هم کردند، یعنی سال‌ها است که کشورهای اسلامی توسط کشورهای غربی مدام اشغال می‌شوند.

ازغدی یادآور شد: الگوی ایرانی اسلامی در دهه ۵۰ شمسی شکل گرفت که درنهایت توانست سلطه کشورهای غربی را بشکند بااین‌وجود حامل یک تجربه گران‌قیمت شدیم و به برکات اسلام زیر همه فشارها که طی سال‌ها توسط نظام سلطه واردشده توانستیم به راه خود ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور طی ۴۰ سال در یک جنگ جهانی توانستند از امنیت کشور دفاع کنند و شما شاهد هستید در مرزهای ما با یک قرارگاه تهاجمی درگیر بوده و هستیم و توانستیم باوجود همه تلاش‌های دشمن به امنیت برسیم درحالی‌که در اقیانوسی از آتش و طوفانی از ناامنی در جهان در یک ایران امن قرار داریم.

این مقام مسئول در ادامه بابیان اینکه داشتن این امنیت مثال‌زدنی ما یک پیروزی بسیار بزرگی است که در سیر بلایا در گلستان امنیت به سر می‌بریم، گفت: اگر فرهنگ جهاد و شهادت وجود نداشت وضع ما هم‌اکنون شبیه بسیاری از کشورهای منطقه و حتی بدتر از آن‌ها بود و همه این امنیت خود را مرهون همین فرهنگ جهاد و شهادت هستیم.

رحیم پورازغدی، با تأکید بر نقش مؤثر ناجا در امنیت سازی، بیان داشت: بنا به گفته هنری کیسینجر، وزیر خارجه و مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا، ایران برگشته به همان دوران قدرت و شکوه هخامنشی اما این بار با ایدئولوژی اسلامی، دل تاریخ ایران برای این روزها تنگ‌شده بود هرچند برخی تاریخ نویسان سعی می‌کنند از این موضوع غافل باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ۸ سال دفاع مقدس، معادل ۸۰ سال جنگ عادی است بعد از جنگ جهانی همه کشورهای استکباری کنار هم جمع شدند و شکست خوردند اکنون نیز در مرزهای مختلف در حال توطئه افکنی علیه امنیت کشورمان و تأمین منافع برای استکبار غرب هستند.

این مقام مسئول یادآور شد: دشمن از طریق رسانه‌های خود سعی می‌کند تا این‌طور القاء کند که جمهوری اسلامی ایران با پول در منطقه قدرت و نفوذ پیداکرده درحالی‌که پول آمریکا، عربستان و ... بسیار زیاد است اما ما با ایدئولوژی خون و آگاهی در منطقه نفوذ و قدرت پیدا کردیم نه با پول و توانستیم روش جنگیدن را به جوانان منطقه بیاموزیم.

رحیم پورازغدی عنوان داشت: طی ۴۰ سال مبارزه در پیچیده‌ترین نبردهای ضد امنیتی پنجه در پنجه غول‌ها و بچه غول‌ها کار آسانی نیست هرچند اشکالاتی داریم و بایستی ضعف‌ها را برطرف کنیم اما انصافاً ملت خوب به‌پیش آمده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: عقل و منافع ملی حکم می‌کند با دشمن که اعلام می‌کند می‌خواهد به خانه شما حمله کند در خارج از خانه در مقابل او ایستاد و وی را زمین‌گیر کرد، توطئه‌ها هرگز به پایان نخواهد رسید حتی اگر تسلیم شد، لذا باید با بیداری کامل از ملتی که در حال رشد است مانند کوهنوردی که به قله نزدیک می‌شود مراقبت کرد تا سقوط نکند.

این مقام مسئول تأکید کرد: امنیت به لحاظ مادی و معنوی فوق‌العاده مهم است آن‌قدر که حضرت ابراهیم (ع) در زمان بنا نهادن کعبه از خدا خواست که آنجا را یک سرزمین امن قرار دهد تا انسان‌ها در وحشت و تهدید زندگی نکنند.

رحیم پورازغدی بابیان اینکه امنیت یعنی هیچ‌کس از هیچ‌چیز نترسد، افزود: حضرت فاطمه الزهرا (س) نیز اجرای نظم و امنیت اجتماعی را مستلزم رعایت عدالت اجتماعی در جامعه دانستند لذا باید تلاش کنیم همه به حقوقشان برسند با بی‌عدالتی توقع وحدت و همدلی نمی‌توان داشت چراکه قلب‌ها باهم یکی نیست و جامعه اسلامی یعنی امنیت در همه ابعاد وجود داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها