موج
کدخبر : ۲۶۶۶۹۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266699

برای اولین بار در کشور؛

گیربکس بومی هواپیمای میگ ۲۹ با حضور فرمانده نیروی هوایی ارتش تست عملیاتی خود را با موفقیت به انجام رساند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ارتش، همزمان با بازدید فرمانده نیروی هوایی ارتش از پایگاه شهید فکوری تبریز، گیربکس بومی و کاملا ایرانی جنگنده میگ ۲۹ که با همت متخصصان جوان ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده با موفقیت تست و به چرخه عملیاتی نیروی هوایی ملحق شد؛ بنابراین گزارش؛ با ساخت نمونه اولیه و تست موفق این قطعه، گام بلندی در جهت خودکفایی صنعت هوایی در این بخش صورت گرفته و علاوه بر رفع نیاز کشور، صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه‌ای نیز برای جمهوری اسلامی ایران رقم زده شده است.

امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده در این بازدید؛ ضمن نظارت مستقیم بر مرحله‌ی تست نهایی گیربکس تولید شده ایرانی هواپیمای میگ ۲۹، از نزدیک با نخبگان جوان، طراحان و تولیدکنندگان آن دیدار و از آن‌ها تقدیر کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش، اقدام جوانان ایرانی را در این حوزه، فداکارانه توصیف کرد و خطاب به آن‌ها گفت: امروز که در خط مقدم جبهه مبارزه با تحریم و جنگ اقتصادی قرار داریم، عملکرد شما باعث اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: بدانید که نیروی الهی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با اعتقاد راسخ به توانمندی شما متخصصین و دانشمندان جوان کشور، چشم امید به توان و دانش داخلی دوخته و رمز موفقیت خود را حرکت بر لبه دانش می‌داند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها