موج
کدخبر : ۲۶۶۲۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-266296

با امضای تفاهمنامه 2 میلیون دلاری صورت گرفت؛

با امضای تفاهمنامه 2 میلیون دلاری میان ایران و هند، روابط تجاری دو کشور گسترش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج، با امضای تفاهم‌نامه ای به ارزش ۲ میلیون دلار میان ایران و هند ، همکاری دو کشور در حوزه کارآفرینی گسترش می یابد. این تفاهم‌نامه، در حیدرآباد هندوستان به امضای اصغر نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید جمهوری اسلامی ایران و سانیل شوکلا رییس موسسه توسعه کارآفرینی هند رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه که در حاشیه کنفرانس دو سالانه بین المللی توسعه کارآفرینی در هند امضا شد، مرکز تخصصی کارآفرینی کسب و کارهای خرد و کوچک هند–ایران در تهران ایجاد می‌شود.

برگزاری دوره های تخصصی آموزشی، تبادل دانش برای شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی، اجرای برنامه‌های توسعه کارآفرینی و تامین مالی خرد از جمله دستورکارهای این مرکز خواهد بود.

هند، از موفق ترین کشورها در توسعه کسب و کارهای خرد و کوچک در جهان به شمار می‌رود. اجرای تفاهم‌نامه اخیر می‌تواند به استفاده از تجربیات این کشور در توسعه کارآفرینی، سیستم تامین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک خصوصا در مناطق روستایی و حاشیه شهرها و کمتر برخوردار در ایران منجر شود.

در این سفر که به همراه علی ربیعی رییس هیات مدیره صندوق انجام شده است، هیات ایرانی با مدیرعامل بانک توسعه صنایع کوچک هند، مدیرعامل بانک تعاون هند، مدیرعامل بانک توسعه کشاورزی هند و مدیرعامل بانک زنان هند دیدار و در مورد گسترش همکاری‌ها و تبادل تجربیات در چارچوب تفاهم‌نامه منعقده مذاکره کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها