موج
کدخبر : ۲۵۱۶۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-251623

سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکا به تدریج در حال از دست‌دادن‌ قدرت و نفوذ سیاسی خود در جهان است

به گزارش خبرگزاری موج، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم سالگرد شهدای مدافع حرم شهید در تبریز، گفت: شهدا حجت‌های واقعی حضرت حق برای ما بوده و آموزگاران عزت، شرف، کرامت و ایستادگی ما هستند. بدون شهدا، ما هم وجود نداشتیم، شهدای ما انسان‌های بزرگی هستند که توانستند از نیروی جاذبه‌ی نفس عبور کنند.

وی با تاکید بر این‌که شهدا همواره زنده هستند، افزود؛ شهیدان برای سودای بهشت جان نباختند، بلکه آنان رضوان الهی را به بهشت ترجیح دادند؛ چرا که رضایت خداوند برای آنان به منزله‌ی بهشت جاودان بود.

 جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به آیات الهی، ادامه داد: خداوند می‌فرماید؛ هرگز در تصورات خود، شهیدان را مرده تصور نکنید؛ چراکه آنان زنده بوده و در نزد خداوند روزی داده می‌شوند.

وی ادامه داد: شهدا زندگی جاوید را بر حیات فانی برگزیده و سینه‌های خود را برای دفاع از اسلام و عزت مسلمانان سپر و استوار کردند، شاید بهترین راه تصور ارزش کار شهیدان، تصور این موضوع است که اگر آنان نبودند چه می‌شد.

وی بیان کرد: اگر شهدا نبودند سرنوشت ما، همانند سرنوشت کشورهای ذلیلی بود که توسط دشمنان احاطه شدند، اگر شهدا نبودند، عزت و هویت ما نیز به غارت می‌رفت و استقلالمان نابود و سرزمینان تجزیه می‌شد و عقب مانده می‌ماندیم.

سردار سلامی افزود: شهدا به ما یاد دادند که نباید تسلیم شویم، درس ایستادگی و ثبات قدم، تمرین روح عاشورا برای مواجه با دشمنان بزرگ را به ما آموختند. 

هیچ کس نمی‌تواند بر ملتی که جوانانش آماده‌ی شهادت است، پیروز شود

وی با تاکید بر این‌که هیچ کس نمی‌تواند بر ملتی که جوانانش آماده‌ی شهادت است، پیروز شود، افزود: اگر ملتی از مرگ نترسد، هرگز شکست نمی‌خورد، زمانی که جوانان ما به استقبال شهادت می‌روند یعنی هیچ کسی وادار به عقب راندن آنان نیست و مرگ بر چنین ملتی بی معنا است؛ چرا که زمانی، ملتی شهادت را برگزیده و جهاد را عامل شهادت خود می‌دانند، این ملت هرگز در مقابل هیچ قدرتی زانو نخواهد زد.

وی ادامه داد: ما ۴۰ سال است که در حال جنگ بوده و همواره با توطئه‌ی قدرت‌های بزرگ جهان جنگیده‌ایم و کوچه‌ها و خیابان‌های ما پر از نام شهیدان است که در میدان واقعی نبرد و راه خدا، کشته شدند، جنگ واقعیتی است که دشمن ۴۰ سال تلاش کرده، مردم ما را به تسلیم وادار کند اما نتوانسته است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان این‌که نمی‌توانیم راه، آرمان و خصوصیات شهدا را فراموش کنیم، گفت: شهدا در دفاع مقدس اجازه ندادند حتی یک وجب از سرزمین ‌ما در اختیار دشمن باقی بماند و به ما عزت و حیات بخشیدند، ما زندگی خود را مدیون شهدا هستیم‌.

انقلاب ما در حال رشد، بلوغ و اعتلای منزلت سیاسی در جهان است

وی با تاکید بر این‌که آمریکا به تدریج در حال از دست‌دادن‌  قدرت و نفوذ سیاسی خود در جهان است، تصریح کرد: انقلاب ما در حال رشد، بلوغ و اعتلای منزلت سیاسی در جهان است.

وی ادامه داد: دشمن در این شرایط سخت اقتصادی، تلاش گسترده‌ای کرد و به تبع آن «راهبرد و سیاست اعمال حداکثر فشار بر ملت ایران» را پایه‌گذاری کرد؛ این اوج قدرت آمریکا بود که ظاهر شده و در حال عبور است و همزمان با تشدید فشار و تحریم، عملیات روانی سنگینی را در درون جامعه هدایت و ایجاد کردند.

سردار سلامی با تاکید بر این‌که مردم شریف ایران در بی‌اعتنایی به دشمن و تهدیدهای او و در پشتوانه قرار گرفتن نظام درخشیدند به طوری‌که امروز دشمن ناامید شده است، اظهار کرد: دشمنان تلاش کردند قلمرو نفوذ و تاثیر قدرت‌ ما را بگیرند اما به تعبیر امام راحل و به فرمایش مکرر رهبر معظم انقلاب "آنان هیچ غلطی نتوانستند بکنند".

وی با اشاره به تحولات اخیر منطقه، یادآور شد: به تحولات منطقه نگاه کرده و ببینید چه کسانی در تحولات اخیر عراق در مسند قدرت قرار گرفته‌اند؟ آمریکا در حالی‌که عراق را اشغال کرده بود، ایران اسلامی عراق را از سیطره نفوذ آن‌ها خارج کرد. 

 سردار سلامی با بیان این‌که آمریکا می‌خواست ما را مانند گذشته عقب‌مانده نگه دارند، بیان کرد: ملت ایران باطل‌السحر این توطئه‌ها شدند و هر توطئه‌ای که کردند، به خود آن‌ها بازگرداندند. امروز خود آمریکایی‌ها گرفتار بدبختی‌اند، آمریکا هفت تریلیون دلار به اندازه صدسال درآمد نفتی ایران و عراق در عراق و سوریه هزینه کرده‌، ولی با این حال باز هیچ نتیجه‌ای نگرفته است، پنجاه میلیون نفر آمریکایی در خیابان‌های آمریکا می‌خوابند و وزیر خارجه آن‌ها اهانت کرده و می‌گوید اگر ملت ایران نمی‌خواهند گرسنه بمانند باید ما را بپذیرند اما ما به آن‌ها می‌گوییم که به فکر 50 میلیون مردم زیر خط فقر و گرسنه خود باشید.

وی افزود: اگر مازاد غذای ایرانی‌ها جمع شود، می‌توان تمام گرسنگان آمریکا را سیر کرد؛ اگر دولت‌شان نمی‌تواند مردم خود را سیر کند ما آماده‌ایم این کار را برای آن‌ها انجام دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما به برکت خون شهدایمان ایستاده‌ایم، هرکسی با آمریکا دوستی کرد غارت شد و هر ملتی که در مقابل آمریکا ایستاد عزیز، قوی و آزاد شد و ما این راه را انتخاب می‌کنیم و تا آخر می‌ایستیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها