موج
کدخبر : ۲۴۹۶۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-249614

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی از مرزبانی‌های ایران دوربین دید در شب ندارند، گفت: عدم تامین تجهیزات مرزبانان پذیرفتنی نیست.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: متاسفانه ما در منطقه ای قرار گرفته ایم که از نظر امنیتی، شرایط حساسی دارد و اگر لحظه ای نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و نظامی و مرزبانان ما غفلت کنند، با آسیب جدی روبه رو می شویم.

وی افزود: امروز دشمن در مناطق مختلف خاورمیانه کمین کرده و منتظر ایجاد ناامنی در داخل کشورمان است و به همین دلیل باید با تمام توان از مرزهای خود دفاع کنیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: خوشبختانه شاهد هستیم که نیروهای اطلاعاتی، نظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) به صورت شبانه روزی در حال ایثار و فداکاری هستند تا امنیت مرزها و داخل خاک کشور تامین شود و همین تلاش ها موجب گشته تا ایران امن ترین کشور منطقه باشد.

فلاحت پیشه با اشاره به بازدیدهای خود از مناطق مرزی به ویژه پاسگاه مرزی میرجاوه که در هفته های گذشته مورد تجاوز اشرار قرار گرفته، گفت: با توجه به ربوده شدن تعدادی از مرزبانان در میرجاوه، جلساتی برای پیگیری موضوع در دستور کار قرار داشته  و این تلاش ها تا آزادی مرزبانان میرجاوه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در این بازدیدها نیروهای مرزبانی به یک نکته مهم اشاره داشتند و آنهم کمبود برخی تجهیزات است که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

رییس کمیسیون امنیت  ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: به عنوان نمونه برخی از مرزبانی های ما فاقد تجهیزاتی چون دوربین دید در شب هستند و این در حالی است که هر پایگاهی که از این دوربین بهره مند بوده، با شبیخون دشمن روبه رو نشده و لازم است مسوولان برای تامین بودجه کافی جهت خرید تجهیزات لازم اقدام فوری داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید:

شایعه رابطه فامیلی مرزبانان میرجاوه با ربایندگان صحت ندارد

تمام مرزبانان ربوده شده میرجاوه زنده هستند/ تعقیب و گریز در خاک پاکستان برای نجات مرزبانان میرجاوه

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها