مدیرکل امور مرزی وزارت کشور از آزادی سعید براتی که اردیبهشت ۹۶ توسط اشرار گروگان گرفته شده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، شهریار حیدری با اعلام خبر آزادی سعید براتی سرباز گروگان گرفته شده توسط اشرار گفت: در جریان درگیری ششم اردیبهشت سال گذشته توسط اشرار مسلح با نیروهای مرزبانی ۹ نفر از مرزبانان شهید و سرباز سعید براتی به گروگان گرفته شد و بلافاصله پیگیر آزادی سعید براتی بودیم و وزارت اطلاعات پیگیر آزادی او بود و امروز صبح سرباز براتی به خاک پاک میهن بازگشت.

وی افزود: بازگشت سرباز سعید براتی را به خانواده و هموطنان که نگران او بودند تبریک می گویم.

مدیرکل مرزی وزارت کشور تاکید کرد: تشکر می کنم از رسانه ها که اخبار ربوده شدن سرباز سعید براتی را پیگیری کردند.

حیدری خاطر نشان کرد: گروه های تروریستی با استفاده از خلا های امنیتی کشورهای منطقه اقدامات تروریستی انجام می دهند و در مرز پاکستان این عملیات منجر به گروگانگیری سعید براتی شد و در این مدت در خاک پاکستان به گروگان گرفته شده و نگهداری می شد.

وی یادآور شد: مرز مشترک با کشور پاکستان با وجود خلاء های امنیتی در کشور پاکستان موجب سوء استفاده سرویس های جاسوسی شده و بر اساس امکانات کشورهای همسایه و کم توجهی این کشورها مشکلاتی به وجود می آید و امیدوارم این کشورها نیز امنیت پایدار را مانند جمهوری اسلامی تامین کنند.

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور گفت: تجربه و توفیق خوبی در مورد آزادی سعید براتی با انجام عملیات اطلاعاتی داشتیم.

حیدری تصریح کرد: اقتدار جمهوری اسلامی بسیار بالاتر از آن است که با عملیات تروریستی مخدوش شود و طبیعی است که این گروهک ها توسط قدرت ها تامین مالی می شوند و این اقدامات هیچ اثری بر امنیت ملی ما وارد نمی کند و اشراف ما در امنیت بیشتر می شود.