موج
کدخبر : ۳۴۸۸۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348846

با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اولین پکیج اکسیژن ساز پرتابل بیمارستانی جهت درمان بیماران کرونایی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری  موج ، با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح روز شنبه 19 مهرماه ، اولین دستگاه اکسیژن ساز پرتابل  بیمارستانی جهت درمان بیماران کرونایی ساخت کارخانجات گروه مپنا رونمایی شد.

در ادامه این نشست، قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مسائل مبتلابه ناشی از شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: هم اکنون همه دنیا در هر دو زمینه تشخیص و درمان لازم است بازنگری کلی داشته باشند و کرونا نقاط ضعف و درس آموخته های فراوانی برای علم پزشکی در همه دنیا داشته است.

وی اولویت نخست در مراکز بیمارستانی برای بیماران کرونایی و بیماران ریوی را تامین اکسیژن دانست و از این مجموعه خواست تا در اسرع وقت دستگاه های اکسیژن ساز را تولید و تامین نماید.  وی دومین اولویت برای اینگونه بیماران را روش ها و چرخه تشخیص مناسب دانست و تصریح کرد: در صورتی که دستگاه‌های تشخیصی به سرعت تولید و ارائه شود برای درمان بیماران کرونایی بسیار موثر خواهد بود. در این زمینه نیز سرعت و زمان ساخت بسیار مهم و حیاتی است؛ چرا که حیات و ممات بیماران کرونایی ابتدا به وجود دستگاه های اکسیژن ساز و روشهای صحیح تشخیصی است.

معاون وزیر بهداشت، همچنین چرخه تشخیص کرونا از طریق سی تی اسکن علاوه بر PCI را مهم دانست و خواستار همکاری در این زمینه نیز شد.

  همچنین عباس علی آبادی در این دیدار اظهار کرد: گروه مپنا با برنامه ریزی های مناسب ساخت ۱۴ تجهیز اصلی حوزه سلامت را هدف گیری کرده و در این مسیر آماده همکاری است. همچنین مپنا آماده است با توجه به شیوع بیماری کرونا، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را برای درمان بیماران کرونایی به سهولت تولید کند.

مدیرعامل گروه مپنا با بیان اینکه توان ساخت تجهیزات اصلی حوزه سلامت در این مجموعه وجود دارد، افزود: در صورتی که وزارت بهداشت علاقه‌مند باشد می توانیم به نسبت مقیاس سرمایه گذاری در کلیه حوزه های کسب و کار خود در حوزه سلامت نیز سرمایه گذاری کنیم.

برنامه نرم‌افزاری این گروه، نشان می دهد که داده های رادیولوزی ۱۲۰ مرکز طرف قرارداد به سرعت و با کیفیت مناسب قابل دریافت است که می تواند در سهولت و سرعت درمان بیماران بسیار موثر باشد. همچنین بر اساس اعلام، پس از شیوع بیماری کرونا، در فروردین ماه ۹۹ مطالعات ساخت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی صورت گرفته و در اردیبهشت‌ ماه کار ساخت آن در آغاز شده و دستگاه اکسیژن ساز با ویژگی هایی از جمله پرتابل و قابلیت حمل و دارای ابعاد بسیار مناسب ساخته شد و برچسب سبز وزارت بهداشت نیز برای آن نصب شد. در این روش تولید اکسیژن به روش جداسازی جذبی یا PSA صورت می‌گیرد. این روش مقرون به صرفه بوده و ویژگی هایی از جمله سهولت در عملیات و بهره برداری سیستم، ایمنی و ضریب اطمینان بالا، خلوص دقیق، افت فشار کم، طول عمر بالا و عدم نیاز به قرارگیری در مکان خاص است.

بر اساس تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت و گروه مپنا که در سال ۱۳۹۳ به امضا رسید، شرکت توسعه بهداشت و سلامت مپنا تاسیس شد و هم اکنون ۱۴۶ مرکز پزشکی اولویت گذاری شده اند و قرارداد ۱۳۵ مرکز نیز به امضا رسیده است.همچنین تاکنون به بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار بیمار خدمت‌رسانی و در ایام کرونا حدود ۸۰ هزار سی تی اسکن برای بیماران کرونایی انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها