رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به بازگشت بیش از 65 درصد حجاج ایرانی، گفت: تمامی حجاج ایرانی 21 شهریورماه مکه مکرمه را ترک می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، امسال 85 هزار و 200 نفر از کشورمان به حج تمتع مشرف شدند که تاکنون بیش از نیمی از حجاج ایرانی از سرزمین وحی به میهن بازگشتند و سایر حجاج نیز در مکه و مدینه منوره مستقر هستند.

حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه تمامی حجاج ایرانی در سلامت هستند، اظهار داشت: تاکنون بیش از 65 درصد حجاج کشورمان از فرودگاه‌های مدینه و جده به کشور بازگشته‌اند و روند بازگشت حجاج تا 24 شهریورماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر تعداد حجاج و زائران در مکه مکرمه کم‌تر شده است، افزود: تمامی حجاج ایرانی تا 21 شهریورماه از مکه مکرمه خارج می‌شوند و حجاجی که در عربستان حضور دارند در مدینه منوره اسکان خواهند یافت و سه روز پس از خروج تمامی حجاج ایرانی از مکه مکرمه، حجاج کشورمان از مدینه منوره نیز عازم میهن خواهند شد.

محمدی با اشاره به اینکه کاروان‌های مدینه بعد هم‌اکنون در مدینه منوره حضور دارند، خاطر نشان کرد: با توجه به محدودیت‌های شهر مدینه، حدود 13 هزار حاجی ایرانی در مدینه منوره اسکان داده شدند که پس از 6 روز اقامت در آنجا به کشور بازمی‌گردند.