موج
کدخبر : ۳۷۶۷۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376773

تجربه موفق برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در ارسال سریع و رایگان کتاب های خریداری شده توسط پست برای مشتریان؛ موجب استقبال مخاطبان از نمایشگاه مجازی قرآن کریم شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، تجربه موفق برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در ارسال سریع و رایگان کتاب های خریداری شده توسط پست برای مشتریان؛ موجب استقبال مخاطبان از نمایشگاه مجازی قرآن کریم شده است.

روزانه بیش از ۳ میلیون مراجعه و آماده سازی نزدیک به 1600 مرسوله کتاب تا ظهر روز سوم این نمایشگاه نشان می دهد که امکانات ایجاد شده برای مردم بسیار قابل توجه است.

از طرفی  حضور 545  ناشر در این نمایشگاه ظرفیت بالای خدمات‌ رسانی به علاقه مندان را نشان می دهد.

با وجود دامنه گسترده ای از کتابها در این نمایشگاه پیش بینی می شود که 200 هزار مرسوله پستی به مشتریان تحویل داده شود.

یکی از مزیت های این نمایشگاه این است که به صورت  24 ساعته برگزار می شود و اگر در گذشته  تنها تهرانی ها امکان استفاده بیشتر از نمایشگاه قرآن کریم را داشتند در شرایط کنونی با برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن کریم همه مردم ایران می توانند از امکانات این نمایشگاه استفاده کنند. 

در همین راستا معاون فنی وبازرگانی شرکت ملی پست گفت: با توجه به حضور موفق پست در نمایشگاه مجازی کتاب در بهمن سال گذشته و تجربه کسب شده، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم گرفت باردیگر با شرکت ملی پست در راستای برگزاری نمایشگاه مجازی قرآن همکاری کند، شرکت ملی پست نیز در راستای پیشبرد مقوله عدالت فرهنگی بحث لجستیک این رویداد را عهده دار شد.

حسین غضنفری در خصوص هزینه های مربوط به لجستیک نمایشگاه مجازی قرآن عنوان کرد: هزینه پستی برای مشتریان نمایشگاه قرآن رایگان بوده و شرکت ملی پست به وزارت ارشاد که هزینه بسته ها را تقبل می کند 30 درصد تخفیف برای ارسال بسته ها داده است.

غضنفری با بیان اینکه عمده ناشرهای حاضر در نمایشگاه از تهران؛ مشهد و قم هستند اعلام کرد : باجه های مخصوص نمایشگاه دراین سه شهر تعیین شده است.

وی ادامه داد :برای نمونه به دلیل اینکه ناشران تهران در محدوده خیابان انقلاب تجمع دارند باجه های ثابت در همین محدوده قرار گرفته و باجه های سیار در مکان هایی که ناشران پراکنده هستند قرار دارند و سفارش ها از ناشرها جمع می شوند.

وی درباره مدت زمان ارسال امانات پستی در نمایشگاه مجازی قرآن گفت:از زمان ثبت سفارش توسط مشتری تا بسته بندی وتبدیل به یک مرسوله پستی توسط ناشر حدود 2 تا 3 روز زمان می برد تا در سامانه پست قبول شود.به محض ثبت مرسوله، پیامکی برای مشتری ارسال می شود که شامل اطلاعات زمان حدودی تحویل کالا و کد رهگیری است.

معاون فنی وبازرگانی شرکت ملی پست درباره مزیت های خرید از نمایشگاه های مجازی گفت:در سالهای گذشته فردی که می خواست کتاب بخرد باید زمانی را برای خرید کتاب اختصاص می داد اما در نمایشگاه آنلاین نیاز به حضور نیست و این کتابها به صورت عادلانه برای همه مناطق کشور به طور یکسان در دسترس است.

غضنفری ادامه داد: از آنجایی که امکان جستجو برای کتابها وجود دارد امکان انتخاب کتاب سریعتر و راحت تر بوده و از طرف دیگر وزات ارشاد به همه کتاب ها 20 درصد تخفیف داده است.

وی اهمیت بسته بندی صحیح مرسولات توسط ناشران را یادآور و ابراز امیدواری کرد:با همکاری ناشران و رعایت استانداردهای بسته بندی عملکرد خوبی داشته باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها