English

نظارت بر کالاهای دخانی

معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت خوزستان از تشدید نظارت بر کالاهای دخانی در استان خبر داد.

 نظارت بر کالاهای دخانی
به گزارش خبرگزاری موج خوزستان

، بهرام جباری معاون بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان اداره کل صمت خوزستان گفت: تبلیغ سیگار و فروش آن  به صورت نخی کاملاً ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می شود.

 وی درباره نظارت بر فروشندگان مواد دخانی، تاکید کرد: واحدهای صنفی که کالاهای دخانی عرضه می کنند به خصوص سوپرمارکت ها باید از ضوابط فروش پیروی کنند.

 به گفته وی فروشگاه ها باید بدانند که عرضه سیگار به افراد زیر ۱۸ سال ممنوعیت داشته و با متخلفان برخورد می شود.

 جباری با بیان اینکه تمام واحد های صنفی که کالای دخانی را به فروش می رسانند باید مجوز داشته باشند، بیان کرد: خرده فروش و عمده فروش ها مجوزهای خودشان را از اتاق اصناف و اتحادیه ها می گیرند اما مجوز پخش مواد دخانی توسط اداره کل  صمت صادر می شود.

 ابن مقام مسئول با بیان اینکه تمام کالاهای دخانی از ابتدای تولید تا مصرف کننده نهایی در سامانه جامع تجارت ثبت می شود، ابراز کرد: بازدید های مستمر از واحدهای صنفی فعال در زمینه دخانیات در سراسر استان صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه  تبلیغ سیگار و فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال و ... در زمره تخلفاتی است که به واحد های صنفی اطلاع رسانی هم شده است و با واحدهای متخلف  برخورد و جهت رسیدگی به مراجع قانونی معرفی می شوند.

 معاون نظارت و بازرسی صمت خوزستان  با بیان اینکه علاوه بر جرایم تعزیراتی، عدم رعایت مقررات عرضه کالاهای دخانی حتی می تواند به پلمب واحد متخلف نیز منجر شود، تاکید کرد: بازرسان ما در سراسر استان از واحد های صنفی به صورت مستمر بازدید می کنند.

 وی با بیان اینکه مقررات عرضه کالاهای دخانی از سوی کمیسیون های نظارتی و سایر دستگاه های مربوطه ابلاغ شده و واحد های صنفی ملزم به رعایت آن هستند، گفت: رعایت فاصله قانونی مراکز فروش مواد دخانی از مدارس و ورزشگاه ها دیگر نکته ای است که باید واحد های صنفی آن را رعایت کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه