موج
کدخبر : ۳۷۹۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-379426

فرشاد مقیمی:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در افتتاح شرکت کابل خودرو سبزوار بیان کرد: ایران‌خودرو به عنوان قطب اصلی صنعت خودروی کشور در تلاش است تا با افزایش سطح و عمق داخلی سازی و با تکیه بر توان مهندسان کشور، مسیر توسعه را کوتاه کند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت کابل خودرو سبزوار عنوان کرد: ایران خودرو با ۶۵۰ سازنده قطعه در سراسر کشور همکاری می‌کند و شرکت کابل خودرو سبزوار در قالب طرح خود اتکایی تا کنون توانسته پروژه‌های متعدد خودکفایی قطعات خودرویی را محقق کند.

فرشاد مقیمی با بیان این‌که طرح‌های مختلفی برای بومی‌سازی قطعات خودرویی در کشور ایجاد شده تصریح کرد: سیم‌های رشته‌ای که در گذشته از منابع خارجی تأمین می‌کردیم، با تفاهم شرکت کابل خودرو سبزوار برای تأمین مواد اولیه از استان زنجان، با صرفه‌جویی بالای ارزی تولید خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: نهضت تولید داخل با حمایت‌های وزارت صمت، امکان تولید پیش‌نیاز موتورهای دی سی که یکی از اساسی‌ترین قطعات خودرویی بوده و قطعات شبکه برق خودرویی و الکترونیکی به آن نیازمند است را ایجاد کرده است.

مقیمی با بیان این‌که خط تولید روتور به عنوان پیش نیاز تولید موتور دی سی شیشه بالابر خودرو ساخت داخل و بومی‌سازی شده، تصریح کرد: ایران‌خودرو به عنوان قطب اصلی صنعت خودروی کشور در تلاش است تا با افزایش سطح و عمق داخلی سازی و با تکیه بر توان مهندسان کشور، مسیر توسعه را کوتاه کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو خاطرنشان کرد: در پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، شرکت کابل خودرو سبزوار جایگاه مهمی در خودکفایی برق و الکترونیک خودرو دارد که با حمایت مسؤولان استان، نقش مهمی در صرفه جویی ارزی و تولید داخل محصولات ایران‌خودرو ایفا خواهد کرد.

فرشاد مقیمی در خاتمه خاطر نشان کرد: تنوع محصولات و افزایش ظرفیت در کنار تقویت بومی‌سازی از اولویت‌های ایران‌خودرو است که با همتی که در شرکت کابل خودرو سبزوار شکل گرفته، توسعه در این بخش نیز برای دستیابی به اهداف ترسیم شده دنبال و با تلاش مجموعه کارکنان در آینده‌ای نزدیک این شرکت به قطب تولید موتورهای دی سی در کشور تبدیل خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها