موج
کدخبر : ۳۷۶۰۱۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376016

امیرسیاوش حجازی:

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد عنوان کرد: با ساخت این مسیر و تقاطع، راه دیگری ایجاد می‌شود و این  مسئله سبب کاهش بار ترافیکی محور انتهای بولوار وکیل آباد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، امیرسیاوش حجازی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد عنوان کرد: هدف اصلی پروژه اتصال تقاطع چهارسطحی آزادگان به پل پرتوی، کاهش بار ترافیکی ورودی پل پرتوی از سمت بولوار وکیل آباد است.

امیرسیاوش حجازی در ادامه گفت: با ساخت این مسیر، راه دیگری برای ورود خودرو‌ها به کندرو شاندیز، واقع در پل پرتوی، ایجاد می‌شود و این مسئله سبب کاهش بار ترافیکی محور انتهای بولوار وکیل آباد می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای تکمیل زنجیره مدیریت ترافیک انتهای بولوار وکیل آباد ، عملیات ساخت این مسیر نیز در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال‌گذشته آغاز شد، گفت: در این پروژه ۶۷ هزار مترمکعب خاک برداری و ۸۵ هزار مترمکعب خاک ریزی و ۲۰۰۰ تن آسفالت ریزی داریم. همچنین یک کانال هدایت آب‌های سطحی به طول ۲۲۰۰ متر نیز ساخته می‌شود.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد در ادامه افزود: عرض سواره این مسیر، ۷ متر به صورت یک طرفه از تقاطع مسیر آزادگان و در مجاورت کال چهل بازه یا رود پارک است. همچنین در هرطرف این خیابان ۲.۵ متر مسیر پیاده روی نیز ساخته می‌شود تا شهروندان مسیری مناسب برای پیاده روی در کنار رودپارک داشته باشند.

حجازی ادامه داد: با ساخت این مسیر شهروندانی که از سمت بزرگ راه امام علی (ع) و بزرگ راه آیت ا... هاشمی رفسنجانی، قصد رفتن به دوراهی طرقبه و شاندیز را دارند با ۳ کیلومتر کاهش مسافت مواجه می‌شوند و این مسئله می‌تواند در کاهش ترافیک، کاهش زمان و کاهش مصرف سوخت تأثیرگذار باشد.

وی گفت: همچنین در کنار این مسیر، خاک ریز‌هایی به ارتفاع ۱۲ متر وجود دارد که با توجه به اینکه در سمت چپ این مسیر قرار است پروژه رودپارک اجرایی شود، قرار است این خاک ریز‌های ۱۲ متری نیز گل کاری شود و علاوه براین فضای سبز طول مسیر نیز اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد در پایان گفت: اکنون پیشرفت فیزیکی پروژه ۲۵.۵ درصد است و براساس برنامه زمان بندی قرار است این مسیر تا ۳۱ تیرماه امسال یعنی ۱۵۸ روز دیگر به بهره برداری برسد.

حجازی در خاتمه شرحی از عملیات و اقدامات انجام شده را به ترتیب بیان کرد: اقدامات عمرانی و اصلاحی در حوالی انتهای بولوار وکیل آباد و میدان نمایشگاه سابق و تقاطع چهارسطحی آزادگان فعلی همچنان ادامه دارد و اصلاح هندسی و تعریض انتهای بولوار وکیل آباد در ۲ فاز اجرایی شد و ثمره آن کاهش بار ترافیکی این  محدوده بود.

همچنین ساخت بخشی از تقاطع چهارسطحی آزادگان، زیرگذر شهید برونسی و در نهایت مسدودسازی زیرگذر بولوار وکیل آباد از انتهای این بولوار،  امکان مدیریت ترافیک گسترده این محدوده در زمان‌های پیک را به راحتی فراهم کرده است.

عملیات ساخت این مسیر از تاریخ ۲۵ بهمن ماه سال گذشته شروع شد و مسیر دسترسی تقاطع آزادگان به پل پرتوی و محور کندرو شاندیز تا پایان تیرماه امسال به بهره برداری می‌رسد و بهره برداری از مسیر آزادگان به پل پرتوی مشهد ، پایان تیر ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها