موج
کدخبر : ۳۷۴۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-374854

تورج همتی:

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اعلام کرد: با توجه به افزایش حجم آلاینده ها در کلانشهر مشهد، می بایست شهروندان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، تورج همتی مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی اعلام کرد: افزایش حجم آلاینده‌ها در هوای کلانشهر مشهد کیفیت هوای چهار منطقه این شهر را امروز در وضعیت هشدار قرار داد.

تورج همتی در ادامه افزود: میانگین کنونی شاخص کلی کیفیت هوای مشهد با ۸۸ ای.کیو.آی هم اکنون نشانگر هوای سالم است اما چهار منطقه شهید کریمی، شهید آوینی، لشگر و ویلا در شرایط آلوده برای تنفس شهروندان حساس قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوا در ۱۹ منطقه دیگر این شهر در وضعیت سالم قرار دارد اما میزان حجم آلاینده‌ها نشانگر سیر صعودی است.

وی در مورد نقش شهروندان تصریح کرد:شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود وضعیت هوای این شهر ایفا کنن و قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

تورج همتی همچنین اعلام کرد: قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود و قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها