موج
کدخبر : ۳۷۳۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-373125

کیانوش کیامرز:

کیامرز مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد اعلام کرد: دو کیلومتر از تونل خط سه در این جبهه باقی مانده که تا پایان سال ۱۴۰۰ با رسیدن دستگاه حفار به شهرک ابوذر به اتمام خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، کیانوش کیامرز مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد از اتمام حفاری تونل جبهه شرقی خط سه قطار شهری مشهد تا پایان سال جاری خواهد بود و کارگاه‌های عمرانی سه خط دو، سه و چهار قطار شهری مشهد فعال هستند.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد در ادامه گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی احداث دسترسی باقی مانده از ایستگاه الندشت خط دو در حال انجام است و تا تیرماه امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صدد انعقاد قرارداد تجهیز و معماری ایستگاه سلامت هستیم که با هزینه‌ای حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود  و فعالیت‌ها برای بهره‌برداری از ۵.۵ کیلومتر از خط سه قطار شهری حد فاصل میدان شهدا تا پایانه امام رضا (ع) در شش جبهه در حال انجام است.

وی در ادامه از نحوه این پروژه گفت: تاکنون ۱۱ کیلومتر از حفاری تونل خط سه در جبهه شرقی حد فاصل میدان فردوسی تا میدان صبا انجام شده است، و تنها دو کیلومتر از تونل خط سه در این جبهه باقی مانده که تا پایان سال ۱۴۰۰ با رسیدن دستگاه حفار به شهرک ابوذر به اتمام خواهد رسید.

کیامرز در خاتمه بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده فعالیت‌ها برای آغاز حفاری تونل خط چهار با ایجاد شفت ورودی و انتقال دستگاه حفار به محل حفاری در انتهای مهر مادر انجام شده است و به زودی آغاز می‌شود  و همچنین عملیات ایجاد دسترسی‌های جانبی و معماری ایستگاه‌های این مسیر شامل ایستگاه باب الجواد (ع) و پایانه امام رضا (ع) آغاز شده است، برای این بخش به  ۲,۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری نیاز داریم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها