موج
کدخبر : ۳۷۲۷۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372782

محمد رضا اورانی:

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بارش باران از ابتدای سال زراعی تا کنون ۷۰/۵ میلی متر بوده و این میزان بارش نسبت به مدت مشابه دوره بلند مدت آماری نشانگر ۵۸/۴ درصد کاهش بارندگی در این استان است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد رضا اورانی رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: حجم بارش در خراسان رضوی از ابتدای سال زراعی جاری (مهر ماه) تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته زراعی کمتر شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در کارگروه خشکسالی و مخاطرات گفت: کاهش بارندگی در سال زراعی جاری در خراسان رضوی کشاورزی استان میزان بارش‌ها در استان را از ابتدای سال زراعی تا کنون ۷۰/۵ میلی متر بوده و این میزان بارش نسبت به مدت مشابه دوره بلندمدت آماری نشانگر ۵۸/۴ درصد کاهش بارندگی در این استان است.

محمد رضا اورانی افزود: میانگین بلند مدت مشابه ۱۵۸ میلی متر بوده است که ۸۷/۵ کاهش داشته است.

وی گفت: همه ۳۱ استان کشور با کاهش بارندگی مواجه بوده اند که خراسان رضوی بعد از استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی در رتبه پنجم کاهش قرار دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی افزود:  در ۱۵ روز سال جدید ۳/۳ میلیمتر بارش داشته ایم در حالیکه در ۱۵ روز آغازین سال قبل ۲۱ میلیمتر بارندگی بوده است و با تنش‌های ایجاد شده ناشی از کاهش بارندگی و به دلیل کمبود منابع آبی کشاورز و تولید کننده‌های بخش دچار یاس شده اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها