موج
کدخبر : ۳۷۲۷۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372781

جواد کدخدا مزرجی:

نماینده شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی اعلام نمود: نسبت مصارف به منابع بانکی تا پایان بهمن ماه ۹۹ در حدود ۸۰ درصد بوده است و عملا با این محاسبه، تنها بیست درصد از منابع بانکی استان باقی مانده است..

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جواد کدخدا مزرجی نماینده شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی اعلام کرد: متاسفانه در کشور ما، واحد‌های تولیدی برای تامین مالی خود بسیار بانک محور عمل می‌کنند و تمام فشار‌ها از این بابت به سیستم بانکی تحمیل می‌شود.

نماینده شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی در ادامه افزود: نسبت مصارف به منابع بانکی تا پایان بهمن ماه ۹۹، ۸۰ درصد است. به عبارت دیگر ۸۰ درصد منابع بانکی استان در بهمن ماه به مصرف رسیده است. این مسئله حکایت از آن دارد که منابع بانکی نیز به سرعت رو به اتمام است لذا باید به دنبال راهکار‌های به روزتری باشیم.

کدخدا مزرجی گفت: باید در نظر داشت که استان خراسان رضوی بیشترین خسارت را در حوزه گردشگری شاهد بود، اما وصول اقساط بنا به تکالیف انجام نگرفت و لذا اگر این روند تداوم داشته باشد، بانک‌ها در منابع خود با مشکل مواجه می‌شوند.

وی بیان کرد: بحرانی که در سال گذشته برای سیستم بانکی اتفاق افتاد و تسهیلاتی در بحث کرونا به سیستم بانکی تحمیل شد؛ گاه بدون کارشناسی تسهیلات اعطا می‌شود و  ۷۸ درصد بودجه کرونا توسط بانک ملی استان پرداخت شده است لذا سختگیری در اعطای تسهیلات کرونایی نبود و مسائلی مانند چک برگشتی، تسهیلات معوق و ... در اعطای تسهیلات مدنظر قرار نگرفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها