موج
کدخبر : ۳۷۲۵۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372563

ژیلا مهدی آقایی:

معاون آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست: حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به عنوان استان معین در منطقه چهار کشوری، برای اجرای طرح توان افزایی سمن‌های محیط زیستی امروز رسماً کار خود را آغاز نموده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، ژیلا مهدی آقایی معاون آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سند خودارزیابی سمن‌های محیط زیستی کشور کاری ارزشمند و به پیشنهاد سازمان‌های مردم نهاد و مطابق با استاندارد‌های بروز دنیا تدوین شده است و کاری مشترک مابین سمن‌ها و دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان به عنوان تسهیل گر به شمار می رود.

معاون آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه بیان نمود: حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به عنوان استان معین در منطقه چهار، کشوری برای اجرای طرح توان افزایی سمن‌های محیط زیستی امروز رسماً کار خود را آغاز نموده و این سند در قالب  ۸ معیار و ۶۵ شاخص و مطابق با معیار‌های بروز جهانی تدوین و بومی سازی شده و یکی از جامع‌ترین اسناد خود ارزیابی موجود به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: همکاری‌های مشترک سمن‌ها و سازمان محیط زیست از طریق برقراری ارتباط موثرتر فی مابین میتواند دارای اثرات قابل توجهی باشد و بسیاری از فعالان محیط زیست با بهره مندی از تجربه پیشکسوتان این عرصه به صورت نظام‌مند میتوانند در تحقق اهداف مشترک و مشخص برای پیشبرد رسالت محیط زیستی موثرتر واقع شوند.

ژیلا مهدی آقایی

در ادامه این نشست تورج همتی مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: بسیاری از چالش‌های محیط زیستی و زیرپوستی کلانشهر مشهد با حساسیت‌های سمن‌های استان مطرح و از سوی متولیان محیط زیست مدیریت شده اند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در ادامه گفت: خراسان رضوی با وجود شاخص‌های فرا استانی در حوزه مشارکت‌های زیست محیطی و ورود به طرح‌های نوین مشارکتی همچون طرح محیط یار مزرعه برای مدیریت و کاهش خسارات وارده از حیات وحش به مزارع، طرح بانوی سبز برای بهره‌مندی از پتانسیل آموزشی بانوان، طرح سبزآموز برای تقویت تفکر زیست محیطی و مسئولیت پذیری دانش آموزان درقبال محیط زیست، استانی موفق در حوزه مشارکت زیست محیطی به شمار می‌رود.

همتی ادامه داد: استان خراسان رضوی در موضوع تولید محتوا و پشتیبانی کتاب انسان و محیط زیست و ورود به موضوع توانمند سازی سمن‌ها و فعالان محیط زیستی سراسر کشور از طریق برگزاری هفت کارگاه آموزشی در موضوعات مدیریت پسماند شهری، تجارت کربن، چالش‌های طبیعت گردی، فرسایش و سلامت خاک، آلودگی هوا به عنوان بحران کلانشهر ها، معرفی گونه‌های آندمیک ایران و مدیریت پایای آب در سال گذشته  بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها