موج
کدخبر : ۱۵۲۰۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-152026

شورای شهر مشهد تصویب کرد

بر اساس آیین‌نامه مصوب شورای اسلامی شهر مشهد، افراد بی‌بضاعت و نیازمند برای کفن و دفن رایگان آنها از طریق مشارکت خیران و واقفان از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، مددکاری بیمارستان های دولتی، ائمه جماعات مساجد محوری و حوزه شهردار و ریاست شورای شهر معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد؛ معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در خصوص این آیین‌نامه گفت: طبق قانون کفن و دفن اموات بلاصاحب توسط سازمان فردوس‌ها انجام می‌گیرد و اعتبار مورد نیاز برای این کار در بودجه سنواتی مدیریت شهری لحاظ می‌شود.

خلیل ا... کاظمی افزود: چون خیران می‌خواهند در کفن و دفن افراد بی‌بضاعت کمک کنند، به نظر ما باید دامنه معرفی افراد بی بضاعت گسترده‌تر شود تا ائمه جماعت و موسسات خیریه هم بتوانند اینگونه افراد را به مدیریت شهری معرفی کنند.

شناسایی نیازهای زیربنایی آرامستان‌ها در حوزه کمک به افراد بی‌بضاعت و همچنین شناسایی خیران و واقفان با کمک اداره اوقاف و امور خیریه از جمله بخش‌های آیین‌نامه اجرایی جلب مشارکت خیران و واقفان برای پرداخت هزینه کفن و دفن افراد بی‌بضاعت و نیازمند است.

طبق آیین‌نامه مذکور، شناسایی و معرفی خیران و واقفان و همچنین نظارت بر نحوه جمع‌آوری کمک‌ها و هدایا و نیز چگونگی هزینه‌کرد آنها در زمینه امور مربوط به کفن و دفن افراد بی‌بضاعت از جمله وظایف و اختیارات هیئت امناست که با تصویب شورای شهر، اعضای آن را مدیرعامل سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد، نماینده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، نماینده امام جمعه، نماینده مدیر کل اوقاف و امور خیریه، یک نفر معتمد با معرفی شهردار مشهد و نماینده کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر تشکیل می‌دهند.

سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد، به ازای هر یک میلیون ریال از کمک‌ها و نذورات خیران، برگه‌‎ای تحت عنوان سهام آخرت که به امضای رئیس هیئت امنا و یکی از اعضا خواهد رسید، به افراد خیر و واقف اهدا کند و مبالغ هم در حساب متمرکز جمع شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها