موج
کدخبر : ۳۵۴۹۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354947

تا پایان سال جاری انجام می شود؛

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: ۲۳ طرح توسعه و احداث شبکه‌های شرکت برق منطقه‌ای تهران تا پایان سال جاری و در قالب پویش هر هفته الف_ ب_ ایران به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، مرحله دوم پویش #هرهفته الف_ب_ایران از ابتدای امسال با وجود کرونا و در تداوم مرحله نخست آن که از نیمه دوم سال گذشته شروع شده بود، کلید خورد. مرحله نخست پویش #هرهفته_الف_ب_ایران از ابتدای مهرماه ۹۸ با هدف افتتاح ۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق به ارزش ۳۳ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

در این پویش ۶ ماهه، ۱۰ سد، ۶ هزار و ۳۳۵ هکتار شبکه‌های اصلی آبیاری و زهکشی، ۱۸ نیروگاه حرارتی، ۱۷ نیروگاه تجدیدپذیر خورشیدی و بادی، ۶ نیروگاه مقیاس کوچک، ۱۰۳ پُست و خط انتقال، ۱۷ طرح آب‌رسانی شهری، ۱۰ تصفیه‌خانه آب، ۱۷ تصفیه‌خانه فاضلاب و آب‌رسانی به ۸۶۰ روستای کشور، مجموع پروژه‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید.

 با پایان مرحله نخست این پویش در آخرین روزهای اسفند ۹۸ و هم‌زمان با فرا رسیدن سال جدید، مرحله دوم پویش نیز کلید خورد که یک ویژگی خاص داشت. ویژگی این طرح این بود که علاوه بر پروژه‌های ساخت‌و سازی، طرح‌های سازوکاری نیز در برنامه‌های بهره‌برداری قرار گرفت.

 «رضا اردکانیان» وزیر نیرو با اشاره به پویش  #هرهفته_الف_ب_ایران پیش از این با اشاره به اینکه این پویش، یک سامانی برای اجرا، تکمیل و به بهره‌برداری رساندن طرح‌های بزرگ آب، برق و فاضلاب در سراسر کشور است، گفته بود: در ابتدای سال با وجود همه محدودیت‌ها، به اتکای ظرفیت‌های موجود و توانمندی‌ شرکت‌های مدیریتی، مهندسان مشاور و پیمانکاران، همکاران در سازمان‌های دولتی و ظرفیت بخش خصوصی متعهد شدیم که تا پایان سال ۲۵۰ پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب را با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم.

سرمایه‌گذاری در  ۹ نیروگاه حرارتی

وزیر نیرو با بیان اینکه تاکنون هفت شهر بزرگ به همراه ۹ نیروگاه حرارتی ، ۱۳ نیروگاه تجدیدپذیر، پنج نیروگاه مقیاس کوچک و ۳۳ پروژه پست و خطوط انتقال به ثمر رسیده است افزوده:  علاوه بر این پروژه‌ها، هفت پروژه سازوکاری نیز به بهره‌برداری رسیده که هم تاثیر خود را در بهتر اجرا شدن طرح‌های ساخت‌وسازی نشان می‌دهند و هم موجب تسهیل خدمت‌رسانی به مردم می‌شوند که از جمله اینها بی‌نیاز کردن مردم از مراجعه به شرکت‌های توزیع برق است.

استفاده از فناوری تلفن‌های همراه

اردکانیان گفت: بیش از ۴۰ خدمتی که مردم با مراجعه به شرکت‌ها باید این خدمات را دریافت می‌کردند، اکنون با استفاده از فناوری تلفن‌های همراه و حتی ارتباط‌های تلفنی قابل انجام است.

آرش کردی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در این باره گفت: تعداد ۲۳ پروژه شرکت برق منطقه‌ای تهران با اعتبار و ارزش سرمایه گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال تا پایان سال جاری اجرا و به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود : این پروژه ها در قالب پروژه های توسعه و احداث شبکه های انتقال و فوق توزیع با هدف افزایش و پایداری شبکه تحت پوشش شرکت برق منطقه‌ای تهران (استان های تهران، قم و البرز) و تداوم خدمات و رضایتمندی مشترکان شرکت اجرا شده و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها