English

روسیه به تولید موشک‌های کوتاه و میان برد سرعت می‌بخشد

معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: برنامه‌های تهاجمی ناتو علیه روسیه ممکن است مسکو را به تسریع تولید استقرار احتمالی موشک‌های برد متوسط و کوتاه ترغیب کند.

روسیه به تولید موشک‌های کوتاه و میان برد  سرعت می‌بخشد
به گزارش خبرگزاری موج

، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه روسیه چند سال قبل برنامه‌های پژوهشی مربوطه و تدابیر دیگر خود برای برنامه تولید این سامانه‌ها را اعلام کرد، گفت: ما هیچ زمانی را هدر نداده‌ایم. و من فکر می‌کنم اقدامات هر چه تهاجمی‌تر ناتو علیه ما این الزام را ایجاد می‌کند که ما به آنها سخت‌ترین پاسخ ممکن را در این حوزه بدهیم و این اقدامات ممکن است باعث تشدید برنامه‌های تولید این موشک‌ها بشوند.

ریابکوف در ادامه خاطر نشان کرد: پیوستن بلاروس به رزمایش‌هایی که روسیه بر سر استفاه از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی و غیرراهبردی برگزار کرد باعث نقض معاهده ان.پی.تی (ممنوعیت اشاعه تسلیحات هسته‌ای) نمی‌شود.

او به خبرنگاران تاکید کرد: از آنجا که ما و بلاروس بخش‌های لاینفک دولت اتحادیه هستیم یک محیط مشترک به جهت تضمین امنیت نظامی داریم. در درجه دوم ما پروتکل‌ها و عرفهای متفاوتی در این حوزه با ناتوداریم و بنا بر این به ویژه زمانی که مانورهایی با به کارگیری مولفه تسلیحات هسته‌ای غیرراهبردی اجرا می‌کنیم هیچ نقضی نسبت به معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته‌ای صورت نمی گیرد. این بر خلاف رخدادهایی است که در چارچوب برنامه ماموریت‌های مشترک هسته‌ای و به اشتراک گذاری هسته‌ای رخ می‌دهد.

ریابکوف تصریح کرد: روسیه به دلیل برنامه‌های خصمانه آمریکا در راستای تقابل نظامی در حوزه فضا مجبور به بررسی پاسخ‌های متقابل به واشنگتن در این حوزه است.

ریابکوف گفت روسیه با در نظر گرفتن تمایل آمریکا برای تبدیل کردن فضا به حوزه تقابلات نظامی مجبور به مطالعه تدابیر متقابل ممکن خودش شده است.

او به خبرنگاران خاطر نشان کرد: ما شدیدا مخالف استفاده از تسلیحات در فضا یا از سمت فضا از جمله علیه اهداف در داخل فضا هستیم اما شاهد تحرکات هر چه شدیدتر آمریکا و برخی از دیگر متحدان آمریکا در ناتو در راستای تبدیل کردن فضا به حوزه تقابلات نظامی زورمندان بوده و این ما را عملا مجبور می‌کند که کلیت مساله و تدابیر متقابل برای پاسخ به آن را بررسی کنیم.

معاون وزیر خارجه روسیه بر مخالفت مسکو بر اینکه فضا تبدیل به حوزه درگیری‌های نظامی شود تاکید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه