English

حزب الله لبنان:

جمهوری اسلامی ایران حامی جنبش‌های رهایی‌بخش است

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حمایت‌ها و کمک های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران از گروه های مقاومت و جنبش های رهایی بخش، ابراز داشت که ایران به گروه ها و کشورهای منطقه کمک می‌کند که آینده خود را بسازند و زیر چتر غرب یا شرق نباشند.

جمهوری اسلامی ایران حامی جنبش‌های رهایی‌بخش است
به گزارش خبرگزاری موج

 به نقل از النشره، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم چهلم شهید سید «رضی الموسوی» فرمانده پشتیبانی جبهه مقاومت اسلامی که چندی قبل به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، گفت: ایران، امروز کشوری مستقل و حامی مقاومت است.

وی افزود: ایران دستان خود را برای همکاری با کشورهای منطقه دراز کرده است، همانطور که دستانش را به سوی جنبش های رهایی بخش در منطقه برای کمک به آنها بر اساس مقابله با استکبار و برای رهایی و آزادی دراز کرده است.

شیخ نعیم قاسم در ادامه به عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی و حامیان این رژیم وحمایت های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه های نظامی، مالی و رسانه ای و سیاسی از مقاومت فلسطین اشاره و بیان کرد: ضعف اسرائیل و عدم توان آن برای تداوم در صورتی که حمایت مداوم غرب از آن نباشد، آشکار شد. این به منزله مرگ بالینی رژیم صهیونیستی است. آزادسازی فلسطین از بحر تا نهر انشاءالله به زمان نیاز دارد.

معاون دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: شاخصه ایران در مساله فلسطین و مساله مقاومت و دیگر موضوعات منطقه و آزادگان دنیا این است که کمک می‌کند و چیزی طلب نمی‌کند. ایران به کشورهای منطقه کمک می‌کند که آینده خود را بسازند و زیر چتر غرب یا شرق نباشند.

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت: ایران در امور احدی دخالت نمی‌کنند. حامی حزب الله و مقاومت فلسطین و مقاومت منطقه است و چیزی طلب نمی‌کند. ایران بر این باور است که آنها مستحق آزادسازی سرزمین و ساختن آینده خود هستند. این شاخصه نزد قدرت‌های بزرگ و طاغوتیان دنیا نیست.

وی گفت: بسیاری ما را سرزنش می‌کنند که از غزه حمایت می‌کنیم خطاب به آنها می‌گوییم که باید حامی غزه باشیم. همه کشورهای عربی و مسلمان باید حامی غزه باشند. ما از آنها می‌پرسیم که چرا شما حامی غزه نیستید؟ چرا شما در کنار آن نیستید؟ چرا روابط خود با اسرائیل را قطع نمی‌کنید؟ ما هستیم که از شما سئوال می‌کنیم، چرا شما حامی فلسطین نیستید؟ شما و دیگران حق ندارید که ما را به خاطر حمایت از فلسطین بازخواست کنید. این حق ما و فلسطین و مسجدالاقصی و کرامت انسانی است. باور ما این است که مقاومت فلسطین و ملت آن پیروز خواهند شد.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه و دفاع گروه های فلسطینی و منطقه از آرمان و مردم فلسطین بیان داشت: تاکنون چهار ماه (از جنگ غزه) گذشته و از هم اکنون می توانیم پیروزی مقاومت را اعلام کنیم. هرچه بگذرد، شکست مضاعف برای اسرائیل است. تل آویو نتوانست کاری در نوار غزه پیش ببرد و مقاومت پایداری کرد.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین در ۱۵ مهرماه و آغاز بمباران های وحشیانه مناطق مسکونی و مراکز درمانی و آموزشی غزه توسط رژیم صهیونیستی، رزمندگان حزب‌الله لبنان، ارتش و انصارالله یمن و گروه های عراقی نیز در راستای سرگرم‌کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین اشغالی و کاهش فشار بر مقاومت و مردم غزه، اقدام به انجام عملیات روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین اشغالی کرده و خسارت های زیادی به اشغالگران صهیونیست وارد نموده اند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه