موج

تل آویو نگران آشوب و اخلال در نظام عمومی اسرائیل است

تل آویو نگران آشوب و اخلال در نظام عمومی اسرائیل است

بخش امنیتی اسرائیل می ترسد که اعتراضات در میان عرب‌ها در اراضی اشغالی در پی رخدادها در مسجد الاقصی ایجاد شود و به "آشوب و اخلال در نظام عمومی" کشیده شود.

به گزارش خبرگزاری موج، تحلیلگران اسرائیلی درمورد این امر تقریباً اجماع نظر دارند که اسرائیل در این مقطع شاهد نبردی در چند جبهه است: شراره آن در مسجد الاقصی در قدس شروع شد و سپس دیری نپایید که راکت‌هایی از غزه و لبنان شلیک شد و سپس عملیاتی در کرانه باختری اتفاق افتاد و روز گذشته راکت‌هایی از سوریه شلیک شد.

آنطور که شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده، جبهه دیگری وجود دارد که اسرائیل هراس دارد که به تنش‌ها ملحق شود.   

این شبکه اعلام کرد، در مذاکراتی که سطح سیاسی (دولت) با سطح حرفه‌ای (دستگاه‌های امنیتی) داشته، این هراس وجود داشته که رویارویی‌هایی میان شهروندان عرب و یهود در داخل شهرهای مختلط در اراضی اشغالی به وقوع بپیوندد.

بر اساس این گزارش، بخش امنیتی اسرائیل نسبت به امکان این امر هراس دارد که اعتراضاتی در میان عرب‌ها در اسراییل در واکنش به اتفاقات مسجد الاقصی رخ دهد و به آشوب و اخلال در نظم عمومی کشیده شود همانند آنچه در مه ۲۰۲۱ رخ داد. این کانال این نگرانی و حمله یک عرب اسرائیلی در تل‌آویو که به کشته شدن یک گردشگر ایتالیایی انجامید را بهم مرتبط دانست.

بعد از رایزنی‌ها میان بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با یوآو گالانت، وزیر جنگ، این تصمیم گرفته شد که تمامی گردان‌های ذخیره وابسته به پلیس گارد مرزی فراخوانده شوند برخی از آنها در مراکز شهرها و شهرهای مختلط مستقر شده تا امنیت تقویت شود. گالانت موقتاً سربازانی را از ارتش به پلیس انتقال داده که به آنها اختیار فعالیت در داخل شهرهای اسرائیل را به صورت اضطراری می‌دهد و همچنین گام‌های دیگری همچون تمدید حصار امنیتی بر اراضی فلسطین اتخاذ شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه