موج
کدخبر : ۳۸۸۹۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-388959

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان برای انجام سفر سه روزه و خداحافظی با سران این رژیم، ششم شهریور به فلسطین اشغالی می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج، آنگلا مرکل که از سال ۲۰۰۵ صدراعظم آلمان بوده و قرار است در سال جاری (۲۰۲۱) از این منصب کنار برود، در تدارک برای انجام یک سفر به فلسطین اشغالی به منظور خداحافظی با سران رژیم صهیونیستی است.

«آمیخای استاین» خبرنگار شبکه «کان نیوز» رژیم صهیونیستی در صفحه توییتر خود نوشت: «آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ۲۸ اُم ماه جاری (آگوست، ششم شهریور) بل از ترک منصب خود، برای انجام سفر سه روزه رسمی و خداحافظی به اسرائیل می‌آید».

اطلاع رسانی این منبع رسانه‌ای صهیونیست درباره سفر خداحافظی مرکل به تل‌آویو در شرایطی انجام شده که وی از زمان تصدی منصب صدراعظمی آلمان، همواره حامی سرسخت رژیم صهیونیستی بوده است.

آلمان در دوره صدراعظمی مرکل به ویژه در سال‌های اخیر بر شدت حمایت‌های همه جانبه اقتصادی، سیاسی و نظامی خود از رژیم صهیونیستی افزوده است.

حمایت‌های آلمان از رژیم صهیونیستی خود را به شکل تشدید اقدامات سرکوبگرانه این کشور اروپایی علیه گروه‌های مقاومت اسلامی از قبیل حزب الله لبنان و حماس هم بروز یافته است.

در همین راستا یازدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹،  آلمان حزب‌الله لبنان را یک «سازمان تروریستی» خواند و فعالیت‌های آن را در خاک این کشور اروپایی ممنوع کرد.

همچنین اوایل تیرماه سال جاری با حمایت دولت ائتلافی تحت صدراعظمی آنگلا مرکل، ممنوعیت اهتزاز پرچم حماس در اماکن عمومی این کشور به تصویب بوندستاگ (پارلمان فدرال آلمان) رسید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها