موج
کدخبر : ۳۸۲۴۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-382495

رئیس جمهور فرانسه بعد از پایان نشست جی هفت توضیحاتی را درباره رویکرد این گروه در قبال چین ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از فرانس ۲۴، « امانوئل ماکرون » رئیس‌جمهور فرانسه بعد از اجلاس سران گروه هفت تاکید کرد: کشورهای عضو گروه هفت باشگاهی مخالف چین نیستند.

رئیس‌جمهور فرانسه در کنفرانس خبری بعد از نشست گروه هفت که در جنوب غرب انگلیس برگزار شد، گفت: به رغم درخواست مطرح شده در بیانیه پایانی گروه هفت از پکن برای احترام به حقوق بشر در سین‌کیانگ و هنگ کنگ اما گروه هفت باشگاه مخالف چین نیست.

ماکرون همچنین مدعی شد که هفت کشور صنعتی تجمعی برای دموکراسی‌ است و تلاش می‌کند با چین در تمامی مسائل جهانی جدای از اختلافات همکاری کند.

این در حالی است که رهبران هفت کشور صنعتی موسوم به گروه هفت در دومین روز نشست در راستای مقابله با چین موافقت کردند تا برنامه گسترده‌ای را برای سرمایه گذاری ۴۰ تریلیون دلاری در زیرساخت‌ها در کشورهای در حال توسعه آغاز کنند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته خواستار آن است تا ابتکار عمل زیرساختی جدید جهانی این کشور جایگزینی با کیفیت بالاتر برای برنامه چین باشد.

در همین راستا، آمریکا خواستار اتحادی جدید برای رقابت با هزینه‌هایی است که چین صرف زیرساخت‌ها در کشورهای در حال توسعه می‌کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها