موج
کدخبر : ۳۸۱۲۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381269

شیخ عیسی قاسم:

رهبر نهضت اسلامی بحرین گفت: تشکیل جبهه مقاومت و پیروزی‌های بزرگ و قدرت بالای آن از برکات انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از العالم، آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین به مناسبت سی و دومین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی ره در سخنانی در سمینار بین‌المللی «امام خمینی (ره) و دنیای معاصر» با تاکید بر اینکه اگر انقلاب به سرقت رفته و منجر به تشکیل حکومت، ولی فقیه نمی‌شد شاهد بقا و توسعه آن و دستاورد‌های بزرگ نبودیم گفت تشکیل جبهه مقاومت و پیروزی‌های بزرگ و قدرت بالای آن از برکات انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است.

شیخ عیسی قاسم تاکید کرد انقلاب اسلامی راه نجات را به امت که همان حاکمیت و رهبری اسلامی بالاخص در سطح ولایت فقیه است نشان داد.

مشروح سخنان آیت الله شیخ عیسی قاسم، از این قرار است:

انقلاب اسلامی ایران از مواهب تربیت اسلامی است که از نخستین روز ظهور اسلام جریان داشته است. از مواهب تربیت قرآنی صادقانه و تربیت سنت معصومین ع و همچنین از مواهب قیام عظیم کربلا است، همچنان که فق‌های امین و مخلص و علمای صادق و شایسته و منبر حسینی و رضوی و علوی در ساخت جریان رشد یافته پویای اسلامی برای رهبری و هدایت این انقلاب و نخبگان آن و حامیان آن نقش داشته و هدف و رویکرد آن را مشخص نموده و موجب رقم خوردن خواست و اراده بزرگ الهی آن شد.

این انقلاب بطور آشکار تنها با سپردگی به اسلام و نه شرق و نه غرب پا به عرصه گذاشت و در قید و بند و وابسته مسائل قومی و منطقه‌ای و یا تحجر و یا مدرنیته نبود.

هویت این انقلاب قرآنی، هدف آن الهی، خط مشی آن ربانی و رهبریت آن اسلامی، خط آن توحید و مقاومت آن در برابر طاغوت و برای نابودی همه انواع ظلم بود.

یکی از اولین تأثیرات این انقلاب مبارک این بود که مردم ایران خود را احیا کردند و در آن‌ها روحیه انقلابی علیه همه جاهلیت‌های داخل و خارج ایران و سایر مناطق و در سطح کل جهان ایجاد کرد.

این بیداری عظیمی است که بُردی بزرگ برای ملت ایران و برای اسلام محسوب شد و با به جریان افتادن این بیداری و تاثیرات عملی آن در امت، امت اسلامی جدیدی ولادت یافت که روز به روز به اسلام واقعی نزدیک‌تر می‌شوند و همه جاهلیت‌ها در لباس نو و کهنه را تکفیر کرده و در حال بازگشت به اصالت خودند.

بیداری که انقلاب اسلامی ایران در صفوف امت ایجاد کرد با وجود همه تلاش‌هایی که علیه آن می‌شود، در انظار، قلب، جان‌ها و عقل و وجدان نفوذ عمیقی کرده است، تا جهان ضد اسلام این خطر بزرگ یعنی بیداری جدی و سراسری امت اسلامی را احساس کنند، احساس کنند که یک کلمه و عزم اسلامی واحد، جدی، موثر و تغییر و تحول ساز آنان را به دورهم جمع ساخته و قدرت انقلابی و صفوف مقاومت خود را یکپارچه، موحد، موثر و قادر و قدرتمند و جلو رونده ساماندهی می‌کنند که جنبش آزادسازی حتمی را پیش برده و هدایت می‌کند.

به طور خلاصه می‌گویم که انقلاب اسلامی ایران برکات زیادی داشته است و در اینجا به طور خلاصه تا جایی که ذهنم یاری می‌کند این برکات را برمی‌شمرم:

نخست اینکه انقلاب اسلامی اندیشه اسلامی و وجدان اسلامی را نزد ملت ایران و سپس امت اسلامی به حرکت در آورد و بدین ترتیب وضع و حال امت اسلامی شروع به تغییر واقعی کرد تا اینکه نسیم تغییر در اینجا و آنجا شروع به وزیدن نمود و امت اسلامی در صدد تلاش برای حرکت به سمت جلو قرار گرفت.

دوم اینکه انقلاب اسلامی به امت اسلامی درسی واقعی و تاثیرگذار درباره لزوم وحدت در مسیر نهضت داد و به امت اطمینان خاطر و اعتماد به نفس داد که اگر در مسیر درست برای ایجاد تغییر حرکت کنند و عوامل قدرت را با جدیت مطالبه کنند که همان پیمودن راه اسلام است، قادر به ایجاد تغییر خواهند بود.

سوم اینکه انقلاب اسلامی و دولت اسلامی ایران بسیاری از محافل امت اسلامی را از مکر و نیرنگ رهبران دروغین و بیگانه با هویتشان نجات داد و هدف، خط مشی، طرح و رهبری نجات دهنده آن‌ها را که باید به آن اعتماد کنند، به دور آن حلقه زنند و حق امانت رهبری آن را بجا آوردند به ایشان شناساند، که آن محصور در رهبری مبارک اسلامی و بخصوص در حد، ولی فقیه است. بدین تریتب هیچ جایی برای کسی جهت به بازی گرفتن نتایج انقلاب‌های ملت‌ها در راستای منافعی غیر از منافع اسلام و امت باقی نمی‌ماند.

چهارم اینکه انقلاب اسلامی ایران روحیه مقاومت و ایجاد تشکیلات انقلابی اولویه در سطح امت به منظور دستیابی به استقلال و رهایی از سلطه و استبداد داخلی و خارجی را شعله‌ور کرد.

پنجم اینکه امروز امت اسلامی در خط انقلاب اسلامی ایران گامی وسیع و بزرگ به سمت آزادی کامل از سلطه بر افکار، روان و اراده‌ها و همچنین رهایی از سلطه بر سرزمینشان و از لوث طاغوت‌های داخلی و خارجی برداشته است، آن هم با درک قوی و ایمان کامل به ضرورت بازگشت به اصالت خویش و پایبندی به مطالبه استقلال و آزادی که عزت، اعتبار و آقایی امت را بازمی‌گرداند.

اکنون محور مقاومت این گام را که اولین گام این راه طول و دراز است برداشته، راهی که باید به آزادی و استقلال کامل و نابودی کامل موجودیت رژیم صهیونیستی در فلسطین و پاکسازی مقدسات و ریشه کنی لانه توطئه و فساد در کل سرزمین‌های امت اسلامی ما ختم شود.

این مقاومت و دستاورد‌هایی که تاکنون کسب کرده و خواهد کرد و پیروزی‌های بزرگ آن و قدرت بالای آن برای پاسخ به چالش‌ها همگی از برکات انقلاب اسلامی در ایران و جمهوری اسلامی ایران و رهبری عظیم الشان و حکیم آن و صداقت آن نسبت به اسلام و امت است.

امروز این محور مقاومت است که با همه جدیت و قاطعیت در برابر پروژه عادی‌سازی روابط با دشمن اسرائیلی ایستاده است؛ پروژه‌ای که همه موجودیت مادی و معنوی امت اسلامی را هدف گرفته است، این یکی دیگر از دستاورد‌های بزرگ انقلاب مبارک اسلامی در ایران است.

جمهوری اسلامی جمهوری است که به همه نیرو‌های مقاومت و حامیان آن تعلق دارد کما اینکه همه این نیرو‌ها و حامیانشان به جمهوری اسلامی تعلق دارند، پیروزی یکی است و خدای ناکرده شکست نیز یکی است.

امت اسلامی باید بفهمد و درک کند که پیروزی آن در پیروزی مقاومت است و شکست آن در شکست مقاومت است و بر امت است که تعلل و سستی به خرج ندهد و به چیزی کم‌تر از همه توان و ظرفیت خود برای پیروزی جبهه مقاومت و همه طرف‌های آن کفایت نکند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها