موج

جنبش حماس:

یک مقام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به مقامات رژیم صهیونیستی و حامیان آنها هشدار داد که «دستان این جنبش همچنان بر روی ماشه است».

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، یک مقام جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ( حماس ) اندکی پس از آغاز آتش بس در غزه به مقامات رژیم صهیونیستی هشدار داد که به خشونت‌های خود در قدس اشغالی پایان دهند و تأکید کرد که «دستان این جنبش همچنان بر روی ماشه است».

«عزت الرشیق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در ادامه گفت: «درست است که امروز جنگ پایان یافت، اما نتانیاهو (نخست وزیر رژیم صهیونیستی) و کل جهان باید بدانند که دستان ما روی ماشه است و ما همچنان به افزایش توانمندیهای مقاومت ادامه خواهیم داد».

وی در گفتگو با خبرگزاری رویترز در دوحه گفت که مطالبات این جنبش همچنین شامل حراست از مسجدالاقصی و پایان دادن به اخراج شماری از فلسطینیان از خانه‌هایشان در قدس اشغالی می‌شود؛ امری که به گفته او، «خط قرمز» است.

راشیق در ادامه افزود: «آنچه که پس از نبرد شمشیر قدس پیش می‌آید، با آنچه که قبل از آن بود، شباهتی ندارد چون مردم فلسطین از مقاومت حمایت کردند و می‌دانند که مقاومت همان چیزی است که سرزمین آنها را آزاد و از اماکن مقدسشان حراست می‌کند».

گفتنی است، در بمباران رژیم اشغالگر صهیونیستی ظرف ۱۱ روز گذشته دستکم ۲۳۲ فلسطینی از جمله ۶۵ کودک و ۳۹ زن به شهادت رسیدند. همچنین شمار مجروحان بالغ بر یکهزار و ۷۱۰ تن می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها