موج
کدخبر : ۳۷۶۸۹۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376897

یک منبع آگاه از مذاکرات مسقط:

یک منبع آگاه از مذاکرات مسقط گفت که آنچه در رسانه‌ها درباره تهدید هیأت یمنی توسط فرستاده ویژه آمریکا در یمن گفته می‌شود، کذب است.

به گزارش خبرگزاری موج، یک منبع آگاه از مذاکرات مسقط خبر داد که هیأت آمریکایی، طرحها و ایده‌ها خود را به هیأت مذاکره کننده یمن ارائه کرده است.

وی به شبکه خبری المیادین گفت که هیأت صنعاء نیز ملاحظات خود را ارائه کرده و است و تا کنون طرفین به نقطه واضحی نرسیده‌اند.

وی تأکید کرد که آنچه در رسانه‌ها درباره تهدید هیأت یمنی توسط «تیم لیندرکینگ» فرستاده ویژه آمریکا در یمن گفته می‌شود، کذب است.

این منبع با بیان اینکه تهدید آمریکا به تحریم یمن در صورت عدم دستیابی به راهکاری برای بحران این کشور، صحت ندارد، خاطر نشان کرد، فرستاده آمریکا نه به صورت مستقیم و نه از طریق واسطه‌ها، هیچ پیام تهدیدآمیزی به طرف یمنی نفرستاده است.

روزنامه سعودی العرب اما به نقل از آنچه آنان را «منابع دیپلماتیک» می‌نامد، گزارش داد، فرستاده‌های آمریکا و سازمان ملل به یمن در جریان مذاکرات مسقط هیچ پیشرفتی به دست نیاوردند.

منابع مذکور مدعی شدند، فرستاده آمریکا از طریق عمان به هیأت یمنی گفته است که جامعه بین‌الملل به سمت توافق بر سر صدور قطعنامه الزام‌آور در شورای امنیت حرکت می‌کند.

این منابع همچنین گفتند که فرستاده‌های مذکور موفق نشدند موافقت «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت مذاکره کننده یمن با طرح اصلاح شده آتش‌بس و کاهش محدودیتهای بندرگاه الحدیده کسب کنند.

به گفته این منابع، هیأت یمنی اما بر لزوم رفع کلی محدودیتهای فرودگاه صنعاء و بندرگاه الحدید، توقف عملیات هوایی ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی تأکید کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: یمن مذاکرات مسقط

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها