موج

سازمان‌های حقوقی بشری درباره گسترش ابتلای زندانیان در زندان «الحائر» عربستان سعودی به ویروس کرونا و بی‌توجهی مسئولان زندان به درمان آن‌ها هشدار دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان حقوق بشر «القسط» که مقر آن در لندن قرار دارد، گزارش داد که زندانیان سیاسی در زندان الحائر واقع در ریاض از ابتلا به ویروس کرونا و بی‌توجهی اداره زندان به واکسیناسیون آن‌ها شکایت کرده‌اند.

این سازمان افزود که مواردی از شیوع ویروس کرونا در سلول بازداشت‌شدگان عقیده و زندانیان سیاسی در زندان الحائر به دلیل عدم اجرای طرح واکسیناسیون زندانیان، گزارش شده است.

طبق گزارش وبگاه «العهد»، سازمان مذکور از مسئولان عربستان سعودی برای تضمین حقوق اساسی بازداشت‌شدگان و رسیدگی به بهداشت و درمان این زندانیان و آزادی آن‌ها درخواست کرد.

حساب کاربری «معتقلی الرأی» در توئیتر نیز آگوست گذشته از شیوع ویروس کرونا در زندان سیاسی «الدمام» خبر داده بود.

در همین ارتباط برخی محافل حقوقی کمپین جدیدی در شبکه‌های اجتماعی به منظور درخواست آزادی زندانیان سیاسی در عربستان سعودی تحت عنوان «#قبل_الکارثة، لتعزیز مطالب الإفراج عن معتقلی الرأی فی المملکة وإنقاذ حیاتهم» را راه‌اندازی کردند.

هدف از راه‌اندازی این کمپین اعمال فشار بر مسئولان سعودی برای آزادی زندانیان پیش از گسترش کرونا در داخل سلول‌های زندان است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها