موج

طبق گزارش یک رسانه روسیه، وزیر خارجه این کشور و «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا و نماینده ویژه جو بایدن در دولت کنونی، در دهلی نو دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که تشدید تنش‌ها در روابط روسیه و آمریکا باعث عدم بازگشت سفیر مسکو به واشنگتن شده است، خبرگزاری «تاس» به نقل از یک منبع مطلع در هند خبر داد که وزیر خارجه روسیه و جان کری در دهلی نو دیدار کردند.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، «یک منبع در پایتخت هند به خبرنگاران گفت که سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه و جان کری نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور تغییرات اقلیمی، در دهلی نو دیداری کوتاه داشتند.

به گفته این منبع، دیدار لاوروف و کری در لابی یک هتل در پایتخت هند که هر دو مقام روسی و آمریکایی حضور دارند، صورت گرفت و دو طرف در این دیدار، روی موضوع آب و هوا و تغییرات اقلیمی متمرکز بودند.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه، دوشنبه (دیروز) برای انجام یک سفر کاری وارد دهلی نو شد و جان کری هم برای رایزنی برای انجام مقدمات برگزاری نشست آتی مجازی دولت آمریکا به ریاست جو بایدن درباره تغییرات اقلیمی، به هند رفته است.

جان کری بعد از تصدی منصب نمایندگی ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور تغییرات اقلیمی، در ماه فوریه با لاوروف تلفنی درباره معاهده بین‌المللی آب و هوایی پاریس رایزنی کرده بود؛ توافقی که دولت باراک اوباما یکی از طراحان و حامیان آن بود اما در دوره دونالد ترامپ، واشنگتن از آن خارج شد و  با روی کار آمدن جو بایدن، او از بازگشت دوباره آمریکا به این توافق خبر داد.

دیدار کوتاه لاوروف و کری در شرایطی انجام شده که سفیر روسیه در آمریکا به دنبال تنش‌های اخیر در روابط دو کشور، بیشتر از دو هفته قبل واشنگتن را به مقصد مسک ترک کرده و هنوز برنگشته است.

اقدام مسکو در فراخواندن «آناتولی آنتونوف» اواخر اسفندماه ۱۳۹۹ انجام شد و پس از آن صورت گرفت که بایدن در سخنانی گفت سران روسیه باید بهای مداخله ادعایی در انتخابات آمریکا را بپردازند و همچنین در پاسخ به سوال یک خبرنگار، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه را «قاتل» خواند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: روسیه آمریکا

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها