موج
کدخبر : ۳۷۲۳۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372317

میخائیل اولیانوف:

نماینده روسیه در وین گفت: هیچ تماس مستقیمی میان نمایندگان ایران و آمریکا نخواهد بود. ایرانی ها که از تحریم ها رنج برده اند، آماده ارتباط مستقیم نیستند، دست کم نه در این مرحله.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در گفت‌وگو با این شبکه درباره مذاکرات روز سه شنبه وین که راجع به توافق هسته‌ای انجام خواهد شد، گفت که روسیه آماده است اگر از آن درخواست شود، مذاکرات غیر مستقیم میان ایران و آمریکا را درباره توافق هسته‌ای تسهیل کند. 

نشست کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه در وین برگزار می شود و اتحادبه اروپا هماهنگ کننده آن خواهد بود. سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرار است به عنوان طرف ایجاد ارتباط  عمل کند اما اولیانوف می‌گوید:«این نفی کننده امکان و ضرورت تماس ها به شکل های دیگر و بدون به زحمت انداختن نمایندگان اتحادیه اروپا نیست. ما مذاکرات را جایی که لازم باشد، بر اساس چگونگی تحولات تسهیل خواهیم کرد». 

نماینده روسیه در وین همچنین بیان کرد: هیچ تماس مستقیمی میان نمایندگان ایران و آمریکا نخواهد بود. ایرانی ها که از تحریم ها رنج برده اند، آماده ارتباط مستقیم نیستند، دست کم نه در این مرحله. 

او در ادامه تصریح کرد که روسیه به عنوان عضوی از برجام، خواهان احیای کامل توافق بوده و آماده است تمام اقدامات لازم را که رسیدن به توافق هایی واقعی را تسهیل می کند، انجام دهد. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها