موج
کدخبر : ۳۷۲۱۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372131

جان کری:

نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در زمینه آب و هوا تاکید کرد، علی‌رغم اختلافات دیرینه‌ای که بر روابط دوجانبه میان واشنگتن و پکن تاثیر گذاشته، آمریکا امیدوار است بتواند با چین در زمینه مبارزه با تغییر آب و هوا همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در زمینه آب و هوا روز شنبه در جریان سفر به ابوظبی، پایتخت امارات به خبرنگاران گفت: امید ما این است که بتوانیم با چین همکاری داشته باشیم. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و من صریحا این موضوع را مطرح کرده‌ایم که موضوع آب و هوا نباید گروگان دیگر موضوعات میان آمریکا و چین شود.   

روابط چین-آمریکا در سال‌های اخیر به خاطر اختلافات در زمینه تجارت، اویغورها و همچنین اقدامات چین در تایوان و هنگ‌کنگ خدشه‌دار شده است.

کری امروز (یکشنبه) در یک نشست مربوط به آب و هوا برای خاورمیانه و شمال آفریقا به میزبانی ابوظبی شرکت خواهد کرد. امارات تاکید کرد که این گفت‌وگو بر آمادگی‌های ملی و منطقه‌ای در آستانه نشست آب و هوای سازمان ملل که قرار است نوامبر امسال در گلاسکو برگزار شود، تمرکز دارد.

کری گفت: کشورهای شرکت‌کننده درباره نحوه کاهش اتکا به زغال سنگ و همچنین نحوه افزایش جاه‌طلبی‌ها در زمینه تغییر آب وهوا در آستانه کنفرانس نوامبر صحبت می‌کنند.

وی افزود: به نظر من نسل‌های بعدی برای عمل به وعده‌هایمان سر ما فریاد می‌کشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها