موج
کدخبر : ۳۶۹۷۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369727

نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعد از لغو سفر روز پنجشنبه‌اش به امارات، مجدداً بر تصمیم خود برای سفر به این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المیادین، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی کنفرانس خبری مشترک با همتایانش از چک و مجارستان، به لغو سفرش به امارات اشاره کرد و گفت: متاسفانه، به دلیل عدم تفاهم و دشواری در هماهنگی سفرهایمان که ناشی از رخدادی بود که روز گذشته در حرم قدسی رخ داده بود، سفر من به امارات انجام نشد.

نتانیاهو گفت: چند ساعت طول کشید تا مساله با اردن حل شود، اما ما می‌توانیم در حریم هوایی کشوری همسایه پرواز کنیم.

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که نتانیاهو همچنین اعلام کرد که با محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی صحبت کرده است.

وی تصریح کرد: در این تماس تلفنی، نیت امارات برای سرمایه گذاری مبلغ ۱۰ میلیارد دلار در پروژه‌های مختلف در اسرائیل مطرح شد.

پیشتر دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد، انتظار می‌رفت نتانیاهو روز پنجشنبه به امارات سفر کند اما به دلیل برخی مشکلاتی که در همانگی عبور هواپیمای نخست‌وزیر از حریم هوایی اردن پیش آمد، این سفر بار دیگر به تعویق افتاد.

دفتر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: این مشکلات به نظر ناشی از لغو سفر ولیعهد اردن به مسجد الاقصی در نتیجه اختلافات پیش‌آمده درخصوص تدابیر امنیتی در این مکان مقدس باشد.

دفتر نتانیاهو افزود: اردن طی ساعات اخیر اجازه عبور هواپیمای نتانیاهو از حریم هوایی‌اش را داد اما به دلیل تاخیر در اعلام، نخست‌وزیر اسرائیل و ولیعهد ابوظبی توافق کردند روی زمان دیگری برای این سفر هماهنگی صورت بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها