موج

وبگاه فلسطینی «صفا» اعلام کرد: رژیم صهیونیستی از ۱۶ فوریه تا اول مارس جاری ۳۵ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را در کرانه باختری اشغالی و قدس شرقی تخریب یا مصادره کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد(اوچا) طی گزارشی اعلام کرد که اشغالگران صهیونیست طی دو هفته اخیر، ۳۵ ساختمان متعلق به فلسطینیان را به بهانه عدم داشتن پروانه ساخت، تخریب یا مصادره کرده‌اند.

 وبگاه فلسطینی «صفا»، با انتشار این گزارش نوشت که رژیم صهیونیستی از ۱۶ فوریه تا اول مارس جاری ۳۵ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را در کرانه باختری اشغالی و قدس شرقی تخریب یا مصادره کرده و موجب آواره شده ۹۸ شهروند فلسطینی از جمله ۵۳ کودک و خسارت وارد شدن به ۶۰ نفر دیگر شده است.

بنا بر این گزارش، در ۲۲ فوریه، مقامات صهیونیست ۱۸ ساختمان مسکونی و مکان برای نگهداری دام‌ها را در «حمصه البقیعه» مصادره کردند که اغلب آنها در چارچوب کمک‌های بشردوساانه به شماری از فلسطینی‌ها که پیشتر منازلشان تخریب شده بود، داده شده بود. به این ترتیب بار دیگر بیش از ۶۰ نفر از جمله ۳۶ کودک برای بار دوم آواره شدند.

در ادامه این گزارش آمده است که اعضای یک خانواده هفت نفره نیز در منطقه (C)  پس از تخریب منزلشان در بیت‌لحم آواره شدند. ۲۸ نفر نیز در العیساویه و راس العامور در قدس اشغالی با تخریب سه منزل آواره شدند.

طبق این گزارش، اشغالگران طی دو هفته گذشته، ۱۸۴ عملیات تعقیب و پیگرد انجام دادند و طی آن، ۱۵۸ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری دستگیر کردند. استانداری قدس نیز انجام ۶۰ عملیات این‌چنینی را گزارش داده که اغلب آنها در قدس بوده است.

طبق توافق ۱۹۹۵ اوسلو بین فلسطین و اسرائیل مناطق اشغالی کرانه باختری به سه بخش الف، باء، جیم (A، B، C) تقسیم شده است. بر این اساس اداره و امنیت منطقه A (یازده درصد از این منطقه) به فلسطین، اداره بخش B که ۲۱ درصد از منطقه را شامل می‌شود به فلسطین و برقراری امنیت آن به اسرائیل و اداره و امنیت منطقه C به عنوان بزرگترین منطقه این بخش نیز به اسرائیل واگذار شد.

پیشتر مرکز اطلاعات حقوق بشر اسرائیل در فلسطین اشغالی «بتسلیم» طی گزارشی اعلام کرده بود که صهیونیست‌ها طی سال ۲۰۲۰ به بهانه ساخت و ساز بدون مجوز ۷۲۹ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را تخریب کرده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها