موج

«نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت کابینه جدید کشورش را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، « نواف الاحمد الجابر الصباح » امیر کویت حکمی را درباره تصویب تشکیل دولت جدید صادر کرد که توسط  «صباح الخالد الحمد الصباح» نخست وزیر این کشور ارائه شده است.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، الحمد الصباح گفته بود که اسامی وزرای کابینه جدید کویت را به الجابر الصباح داده است تا  آن را تصویب کند.

نخست وزیر کویت در بیانیه‌ای که در توییتر منتشر کرد، گفت: دو پست وزارتی جدید در کابینه ایجاد شده است که یکی وزیر مشاور در امور تقویت پاکدستی و صداقت و دیگری وزیر مشاور در امور مخابرات و فناوری اطلاعات است.

وی افزود: مرحله پیش رو مستلزم تلاش و اتحاد هماهنگ برای مقابله با فساد اداری و مالی و ابزارهای آن  چه در دستگاه‌های دولتی و چه در خارج از آن است.

الحمد الصباح گفت:  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت زیرساخت‌های الکترونیکی را توسعه می‌دهد، امنیت سایبری را افزایش می‌دهد، خدمات الکترونیکی و هوشمند دولت را بهبود می‌بخشد و بخش ارتباطات از راه دور را توسعه می‌دهد.

خالد الصباح که در دهم نوامبر ۲۰۱۹ به عنوان نخست‌وزیر کویت انتخاب شد، پیش از آن به مدت هشت سال وزیر خارجه این کشور بود. کابینه وی در ۲۳ آذر ماه استعفای خود را تقدیم امیر کویت کرد و این استعفا پس از آن صورت گرفت که سه تن از نمایندگان پارلمان با حمایت ۳۶ عضو دیگر خواستار استیضاخ نخست‌وزیر شده بودند.

در بیست و چهارم ژانویه(پنجم بهمن ماه) امیر کویت با صدور فرمانی، صباح الخالد الحمد الصباح را مجددا به عنوان نخست وزیر این کشور منصوب کرد.

انتخاب مجدد صباح الخالد الصباح برای منصب نخست‌وزیری کویت پس از گذشت یک ماه و اندی از استعفای دولت وی، اعتراض تعدادی از شخصیت‌های پارلمانی و سیاسی این کشور را برانگیخته بود که این اعتراضات نتیجه‌ای نداشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها