موج

آنتونیو گوترش:

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل با بیان اینکه یمن در حال حاضر در معرض خطر گرسنگی و قحطی است گفت: جهانیان باید به یمن سخاوتمندانه کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان ملل امروز (دوشنبه) کنفرانسی برای اعلام تعهدات خود جهت کمک‌رسانی بشردوستانه به یمن در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌کند.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل از جهانیان خواست در جریان کنفرانس حامیان مالی که امروز (دوشنبه) به صورت مجازی بنا به دعوت سوئد، سوئیس و سازمان ملل برگزار خواهد شد، به یمن سخاوتمندانه کمک کنند.

گوترش همچنین تصریح کرد، یمن در حال حاضر در معرض خطر گرسنگی و قحطی است که جهان طی دهه‌ها شاهد آن است.

وی در ادامه افزود، در صورتی که اقدامات فوری در این خصوص اتخاذ نشود، جان میلیون‌ها تن ممکن است در خطر باشد و در این صورت نه تنها تلفات جانی فوری رخ خواهد داد بلکه عواقب و پیامدهایی به دنبال خواهد داشت که صداهای آن در آینده به گوش خواهد رسید.

سازمان ملل امروز (دوشنبه) کنفرانسی در سطح عالی برای اعلام تعهدات خود در خصوص ارائه کمک بشردوستانه به یمن در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌کند.

طبق آمارهای سازمان ملل، بیش از ۱۶ میلیون شهروند یمنی در سال جاری میلادی از قحطی و گرسنگی رنج خواهد برد و حدود ۵۰ هزار تن در شرایطی شبیه به قحطی زندگی می‌کنند.

از حدود هفت سال پیش، یمن شاهد جنگ است که در جریان آن ۲۳۳ هزار تن جان خود را از دست داده‌اند و ۸۰ درصد از ساکنان آن یعنی حدود ۳۰ میلیون تن برای زندگی کردن در بدترین بحران انسانی جهان به کمک احتیاج دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها